לאחר העימותים הקשים אמש (רביעי) בחתונה בגבעת זאב, ממשיכה משפחת הכלה לטעון כי המשטרה השתמשה בכוח מופרז נגד האורחים ללא סיבה מוצדקת.  אחיה ואביה של הכלה מתעקשים שהאח שנעצר לא תקף את השוטרים. "הם חנקו אותו, נתנו לו אגרופים כשהוא כבר אזוק", נזכר האח. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אנחנו בהלם", אמר אחי הכלה מרדי פולק. "אנחנו בשוק. בחלום לא האמנו שיהיה דבר כזה - איך הם הגיעו למצב הזה? ניסינו לעמוד בתקנות, בתחילת האירוע היו 16 איש בלבד בחוץ, ואין לנו מושג איך הדברים יצאו משליטה. שוטרת נכנסה עם הפלאפון הפרטי שלה לתוך הבית. השוטרת בלי לחשוב פעמיים קראה לזה תקיפת שוטרת, והגיעו תוך כמה דקות ניידות וג'יפ של מג"ב כאילו שזה בית של מחבל".

לדבריו, האירועים לא קשורים כלל להנחיות הקורונה. "אמא שלי ביקשה סליחה מהשוטרת אבל הכוחות כבר היו במקום והיו צריכים לצאת עם 'קורבן'. למה לא זימנו אותה מחר לחקירה בצורה מכובדת? למה להרוס חתונה? הילדים הקטנים והנכדים היו בהיסטריה. הבת שלי בת 6 לא ישנה כל הלילה היא שאלה אותי: חשבתי שהשוטרים הם טובים - למה הם עשו את זה לסבא וליצחק?".

עוד הוא הוסיף: "המשטרה צריכה להגן על האזרחים ואח שלי סך הכול הגן על אמא שלי, מה שכל אחד אחר היה עושה. הם חנקו אותו, נתנו לו אגרופים כשהוא כבר אזוק. אני רוצה לראות תיעוד אחד שהמשטרה תראה, שאח שלי נגע במישהו. יש לו לב טוב והשוטרים התנהגו בלי רגשות".

הרב פולק, אב הכלה: "בגלל השוטרים זה התפרסם בכל הרשתות והגיעו עוד אנשים. אני הלכתי למוקד כדי שיעשו לי תפרים, ולא הייתי באירוע בשלב הזה. כל השכונה הגיעה כדי לשמח אותם אחרי שראו בתקשורת שנהרסה החתונה לחתן והכלה. אני לא הייתי במקום כדי לעצור, ולא מכיר את האנשים שהגיעו. אלה אנשים שכאבו את הכאב שלהם".

האירוע החריג החל כאשר שתי שוטרות הגיעו לחתונה המונית שהתקיימה בניגוד להנחיות באחד הבתים ביישוב גבעת זאב. השתיים, שניסו לעצור את החגיגה, הותקפו על ידי הנוכחים והזעיקו כוחות נוספים למקום. בין הצדדים התפתח עימות אלים שתועד בסרטונים רבים, במהלכו אף נזרקו בקבוקי זכוכית לאוויר. שני אזרחים ושוטר נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. אחיה של הכלה, שנפצע בפניו, נעצר לאחר שתקף שוטרים. עם עזיבת השוטרים את המקום, החתונה נמשכה אל תוך הלילה באין מפריע.

 

במקביל, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, התייחס הבוקר לאירוע החריג ולאחר שתחקר את השוטרים שהיו מעורבים בפיזור החתונה, אמר שהוא נותן להם גיבוי במלא. בנוסף, ידיד הצהיר כי הוא מגנה בתוקף את האלימות שהופעלה נגד השוטרים מצד הנוכחים במקום.