משרד החינוך פרסם הבוקר (רביעי) את מתווה החזרה ללימודים שגובש על ידי צוות בין משרדי בהובלת שר החינוך, יואב גלנט. הצוות כלל את שר המדע, השר להשכלה גבוהה, סגן שר הבריאות, בכירי מערכת הבריאות, נציגי האוצר ואגף התקציבים, מנכ"לי המשרדים, נציגי המל"ל, השלטון המקומי ומשרד ראש הממשלה. המתווה אושר בשבוע שעבר על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומועד הפעלתו באופן מלא או חלקי מותנה באישור קבינט הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי המתווה:

• כיתות א'-ב' ילמדו בכיתות מלאות, 5 ימים בשבוע, 5 שעות ביום.

• הלמידה בכיתות ג'-ד' תימשך ללא שינוי ותתקיים 5 ימים בשבוע, 5 שעות ביום, בקבוצות קבועות של עד 20 תלמידים בקבוצה.

• גם בכיתות ה'-ו' תתקיים הלמידה לפחות 3 ימים בשבוע, לפחות 14 שעות שבועיות, בקבוצות קבועות של עד 20 תלמידים בקבוצה. התלמידים ילמדו בקבוצות קבועות ללא תחלופה ומעבר של התלמידים ביניהן.

• בכיתות י''א-י''ב תתקיים הלמידה לפחות יומיים בשבוע, בקבוצות של עד 20 תלמידים. התלמידים יוכלו לעבור בין שתי קבוצות לכל היותר, בין הכיתה האורגנית, המגמות וההקבצות השונות.

• תלמידי כיתות א'-ב' המשתתפים בצהרון, ישהו באותה כיתת אם שעמה שהו בשעות הלימודים, ללא מעבר בין קבוצות.

• ניתן לקיים פעילויות חינוכיות בשטח פתוח. בכפוף לתקנות שלפיהן קבוצה תכלול 19 תלמידים לכל היותר.

• ההסעות יתקיימו ללא שינוי וימשיכו לפעול בהתאם לנוהל הסעות לתלמידים בתקופת קורונה.

כיתות א' חוזרים ללימודים (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
בקרוב - חוזרים ללימודים | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עוד על פי המתווה - מורה יוכל ללמד עם מעבר בין ארבע קבוצות אורגניות קבועות לכל היותר. מורה לחינוך גופני יוכל ללמד יותר מ-4 קבוצות קבועות של תלמידים, ובלבד שהשיעורים מתקיימים במרחב הפתוח או באולם ספורט. בכל עת המורה מחויב לעטות מסכה, ושומר מרחק של שני מטרים לפחות בינו לבין התלמידים. מומלץ לקבוע מקומות נוספים וקבועים במתחם בית הספר עבור המורים כדי למנוע התגודדות בחדר מורים, ועמידה בהנחיות הבריאות (ניתן להשתמש בין היתר בחדרי הספח, ספרייה, מעבדה, סטודיו ומרחב מוגן).

כדי להבטיח את השמירה על בריאות התלמידים וצוותי החינוך במערכת, פתח המשרד משל"ט (מרכז שליטה) חדש ורחב היקף. במשרד הוצבו מערכות טכנולוגיה חדשניות ו-100 עובדים שכולם יחד קולטים מידע מהשטח וממשרד הבריאות, ולאחר מכן מנטרים אותו באופן שוטף. המשל"ט מאפשר למשרד לנהל בקרה צמודה אחר התחלואה במערכת ברמת מטה, מחוז, עיר ובית ספר, ולמנוע את שרשרת ההדבקות. נתוני המשל"ט מתפרסמים לציבור באופן שוטף על ידי המשרד.