את הסיפור של דורון גנון כולם כבר מכירים. בזמן שבילתה במועדון הפורום בבאר שבע לפני חמש וחצי שנים, נפצעה הצעירה לאחר שבחור אנונימי נפל עליה מקומת המועדון העליונה ובכך הותיר אותה נכה. כיום, אחרי שיקום ארוך, דורון מישירה מבט קדימה ולפניה חלומות חדשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דורון גנון לא רוצה שיקטלגו אותה כ"חיילת שנפצעה", או "דורון מהפורום". כיום היא חיה ביחידת הדיור של ההורים, לאחר שסיימה תהליך שיקום ממושך בבית החולים. כעת היא טוענת כי כיסא הגלגלים כבר לא מגדיר אותה. השאיפה הכי גדולה שלה בימים אלה היא להנגיש את מודל היופי גם לאלו שלא בהכרח רזים או מסוגלים לעמוד.

בתוך כך, לפני כשנה פנו אליה עמותת Restart וחברת תומר בהצעה לפתח עבורה מוצר שיאפשר לה לאפר ולהתאפר באופן עצמאי. גנון מייד נענתה לפרויקט והשתתפה בו במאת האחוזים: משלב זיהוי הצורך, דרך פיתוח המוצר ועד להשקת התוצר הסופי. על אף שצוות מהנדסים של תומר מתמקצע בפיתוח מנועי טילי חץ ולוויינים, פיתחה החברה יחד עם דורון ערכת איפור המותאמת לעבודה ביד אחת.

דורון גנון החיילת שנפצעה במועדון הפורום בבאר שבע הגשימה חלום (צילום: החדשות)
ערכת האיפור החדשנית | צילום: החדשות

אתגר זה, שהוצב לחברת תומר, חייב מציאת פתרון הנדסי יצירתי שיעזור לבצע פעולות שהיא אינה יכולה לבצע עקב מוגבלותה, ובהם: פתיחת מוצרי האיפור ושימוש בהם באופן עצמאי. על אף הקשיים, פיתח צוות המהנדסים את ערכת האיפור המיוחדת לעבודה ביד אחת, המבוסס על סטנד קפיצי המותאם לכלי האיפור השונים.

הפיתוח הייחודי של חברת תומר הוא חלק מפרויקט מיוחד בשם "Makers for Heroes", של עמותת Restart שנערך זו הפעם השלישית. הפרויקט משמש למעשה את נקודת השיא השנתית, במסגרתה מעניקים לפצועי צה"ל את הפיתוחים ובכך למעשה מנסים להגשים את חלומותיהם. עבור אחד מדובר ביכולת ללכת שוב לראשונה, ועבור אחרת לרכוב על סוסים. החלומות שונים, אך המחבר לכל המשתתפים זו תחושת המסוגלות והאמונה שחוזרת לחייהם.

"תמיד היה לי חשש", סיפרה דורון. "לא רציתי שיגידו 'זאת נהייתה נכה וחושבת שהיא יכולה להיות דוגמנית' - אבל זה בדיוק הקטע". עוד הוסיפה דורון: "יש לי חיים חדשים וחלומות חדשים, מלא דברים שאני רוצה לעשות ואני יורה לכל הכיוונים. אני בשלה לעשות בחיים שלי מעבר לשיקום. המוצר הזה, שעונה אומנם על הצורך האישי שלי, צפוי לעזור לעוד הרבה אנשים".

דורון גנון החיילת שנפצעה במועדון הפורום בבאר שבע מגשימה חלום (צילום: החדשות)
דורון עם צוות המפתחים | צילום: החדשות"לפני ארבע שנים השתתפתי בפעם הראשונה באירוע כחייל שנפצע, וצוות בנה לי פתרון שאיפשר לי לחזור להיתלות על מתח על אף פציעה קשה ביד", סיפר ניב עפרון, מנכ”ל עמותת Restart. הוא הוסיף: "נפצעתי ביד ובחזה כששירתי כמפקד צוות במגלן במהלך מבצע "צוק איתן". באירוע שבוע אחרי, כתוצאה מפיצוץ נהרגו שלושה חיילים שלי והשאר נפצעו". עוד הוסיף עפרון כי "לאחר תקופה ממושכת של שיקום לא פשוט, השלמתי עם העובדה שיש דברים שלעולם לא אחזור עוד לעשות. הצוות המופלא של 'Makers for Heroes' שכנע אותי שהשמיים הם הגבול. מאז זכיתי להצטרף ל-'Restart' ולהוביל את העמותה שעוזרת למאות פצועי צה"ל".

קובי, סמנכ"ל הנדסה בחברת תומר, סיפר: "כחברה מעורבת בקהילה, אנחנו נרגשים מהזכות שניתנה לנו לסייע לדורון בתפקוד עצמאי בתחום שחשוב לה. זה הופך את חיי היום-יום שלה לשגרה עצמאית. באמצעות מוטיבציה חיובית והוכחה שהשמיים הם לא הגבול. הצלחנו לתרום לנשים רבות לחפש פתרונות למצבים רפואיים ולחולל שינוי במודל היופי השגרתי". 

הוא הוסיף: "דורון, יפת המראה, מעוניינת להשתלב בתחום הדוגמנות והאיפור. כולנו בטוחים שבקרוב נראה אותה בהפקות אופנה מושקעות ומסלולי תצוגות יוקרתיות".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il