בשנים האחרונות מתגברת האנטישמיות ברחבי העולם ונראה שלפייסבוק ולרשתות החברתיות בכלל יש חלק לא קטן בהדהוד התופעה. היום (שני) מודיעה פייסבוק על עדכון מדיניות דברי השנאה והסרת תוכן הקשור להכחשת השואה. פייסבוק: "הורדנו 22.5 מיליון דברי שטנה מהרשת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היום אנו מעדכנים את מדיניות דברי השנאה שלנו, שמעתה תאסור כל תוכן שמכחיש או מסלף את השואה", נכתב בהודעת הרשת החברתית. "ארגוני מחקר של מגמות דיבור שנאה בכל העולם מדווחים על עלייה במתקפות המקוונות נגד קבוצות רבות. חסמנו יותר מ-250 קבוצות עליונות לבנה ועדכנו את המדיניות שלנו".

פייסבוק חושפת שהורידה מיליוני פוסטים מסיתים: "אנו חוסמים באופן שגרתי אנשים פרטיים וארגונים שעוברים על המדיניות שלנו נגד דבור שטנה. רק ברבעון השני של השנה הורדנו 22.5 מיליון דברי שטנה מהפלטפורמה".

מארק צוקרברג מייסד מנכ"ל פייסבוק (צילום: Chip Somodevilla, GettyImages)
מארק צוקרברג מייסד מנכ"ל פייסבוק | צילום: Chip Somodevilla, GettyImages

"לאחרונה אסרנו גם על פרסום סטריאוטיפים אנטישמיים בדבר כוחם הקולקטיבי של יהודים, שלעיתים מתארים את העם היהודי כמי שמנהל את העולם, או את המוסדות המרכזיים בעולם", הוסיפו בחברה. "ההודעה של היום מסמנת צעד נוסף במאמץ שלנו להילחם בשנאה על גבי הפלטפורמה והוא נתמכת על ידי העלייה, המתועדת היטב, של האנטישמיות בעולם ורמת הבורות המדאיגה, במיוחד בקרב צעירים, בנושא השואה".

הרשת החברתית מדווחת על תוצאות סקר שערכה: "על פי סקר שנערך לאחרונה בקרב מבוגרים בארה"ב בגילאי 39-18, כרבע מהנשאלים מאמינים שהשואה היא מיתוס, שהיא מוצגת באופן מוגזם, או שהם לא בטוחים".