אהוביה סנדק, בן 17 מבת עין, נהרג היום (שני) וארבעה נוספים נפצעו קל-בינוני באזור היישוב כוכב השחר שבבנימין. מפרטים ראשונים עולה כי יושבי הרכב נמלטו מהמשטרה לאחר שלפי החשד יידו אבנים לעבר רכבים. במהלך המרדף, מסיבה שאיננה ברורה בשלב זה, התהפך הרכב ואחד מהצעירים נהרג במקום. הנערים שנפצעו טוענים: ניידת המשטרה נגחה במכוניתנו וגרמה למכונית להתהפך. ח"כ סמוטריץ' התעמת בשטח עם שוטרים שניסו למנוע ממנו גישה לזירה. המשטרה: "טעות בשיקול הדעת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אהוביה סנדק בן 17 מבת עין, ההרוג בתאונה בבנימין
אהוביה סנדק ז"ל מבת עין‎
צעיר נהרג בתאונה עצמית בסמוך לכוכב השחר (צילום: TPS)
צעיר נהרג בתאונה עצמית בסמוך לכוכב השחר | צילום: TPS

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיע לזירה על מנת לוודא שהטיפול מתבצע כראוי, לאחר שחשש מ"טיוח הממצאים בזירה". כוחות משטרה בשטח ניסו למנוע מחבר הכנסת לתעד את הזירה, ובתיעוד נראה שוטר מתעמת איתו פיזית. "עצוב שצריך לומר את זה: משטרת ישראל כפופה לחוק ובכלל זה לחוק חסינות חברי הכנסת וחייבת לציית לו", כתב סמוטריץ' בטוויטר. "הניסיון החצוף למנוע ממני להיכנס לאזור האירוע הוא חמור ובכוונתי לפנות ליו"ר הכנסת בדרישה לטפל בנושא מערכתית".

 מילה טובה למח"ש. דרשו מעבדה ניידת של מז"פ מאזור הדרום ולא ממחוז ש"י. לכן זה לקח הרבה זמן. מתחילים עכשיו לאסוף ממצאים בזירה. נציגי מח"ש כאן מלווים את עבודת המז"פ. pic.twitter.com/yH1L6Iv6cD

 

ממשטרת ישראל נמסר: "כוחות המשטרה נפרסו בזירה לצורך איסוף הראיות והממצאים ע"י גורמי החקירה. מבירור ראשוני עולה כי במפגש עם חבר הכנסת, טעה השוטר בשיקול דעתו כשלא איפשר לו הגעה עד לזירת האירוע. המקרה ייבדק ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

הדיווח על התאונה הקשה התקבל במוקד מד"א בשעה 12:12: למוקד נאמר כי רכב התהפך בכביש 449. חובשים ופרמדיקים שהוזעקו למקום קבעו במקום את מותו של הצעיר ופינו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים ארבעה פצועים - שניים מהם במצב קל-בינוני ושניים במצב קל.

זירת התאונה בבנימין שבה נהרג נער גבעות שנמלט מהמשטרה
זירת התאונה בבנימין שבה נהרג נער גבעות שנמלט מהמשטרה
צעיר נהרג, 4 נוספים נפצעו קל-בינוני

מארגון "חוננו" נמסר כי בעקבות המרדף איבד הרכב שליטה וסטה מהדרך. בארגון טענו כי חלק מהפצועים פונו מהזירה כשהם אזוקים בידיהם וזאת למרות הפציעות הקשות. עו"ד נתי רום מהארגון הגיע לבית החולים כדי לסייע לפצועים ולקבל מהם תמונת מצב על התנהלות השוטרים באירוע. לטענתם, הפצועים אמרו שהתאונה התרחשה לאחר שניידת המשטרה ניגחה את רכבם מאוחר בעוצמה, וכתוצאה מעוצמת הפגיעה רכבם עף מהכביש.

"מדובר באירוע קשה ביותר עם מספר פצועים שנמנע מהם טיפול רפואי, ושנאזקו במקום לקבל טיפול ויש לנו בשורות מאוד קשות אחרות", אמר עו"ד רום עם הגעתם לבית החולים. "הדבר הזה מרטיט כל לב, כואב הלב לראות את הדבר הזה. אנחנו רואים שנעשה אחריהם מרדף, ניגחו את הרכב שלהם וכתוצאה מכך קרה האסון. חייבים להפסיק את הדבר הזה".

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל הארגון תקף את המשטרה ואמר כי "הדם על ידיהם של מפקדי ימ"ר ש"י שמתירים את דמם של טובי ילדינו. הזוועה הזו צריכה להרעיד את אמות הסיפים של משטרת ישראל והמשרד לבטחון פנים. וכך גם כל הדרגים שמנחים התנהגות רצחנית כזו ומתקצבים אותה בתקציבי עתק. ארץ אל תכסי דמם!".

זירת התאונה בבנימין שבה נהרג נער גבעות שנמלט מהמשטרה
אחד הפצועים מטופל בזירה

במשטרה מנגד דחו את גרסת הפצועים ומסרו כי "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על יידוי אבנים מרכב ישראלי לעבר רכב פלסטיני בצומת מכמש, צוות בלשים שהיה בדרכו ובסמוך למקום זיהה את הרכב שיידה אבנים והורה לו לעצור".

"נהג הרכב, פתח בנסיעה פרועה למרות הוראת השוטרים לעצור, המשיך במנוסה שרכב הבילוש בעקבותיו", הוסיפו במשטרה. "בסמוך לצומת רימונים, התהפך הרכב וכתוצאה מההתהפכות 4 מנוסעי הרכב נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים ובמקום נקבע מותו של נוסע". חוקרי מח"ש סגרו את הזירה ולא מאפשרים לעיתונאים ולח"כים להיכנס ולבחון את הזירה עד להגעת ניידת מז"פ.