התסמונת הנדירה של ילדי הקורונה: מאז שהגיח נגיף הקורונה לעולמנו, ניתן היה לראות כיצד האוכלוסיה המבוגרת הופכת לקורבן העיקרי של הנגיף, בזמן שהצעירים התמודדו טוב יותר עם המחלה. עם זאת, מאז הגעת המגפה לישראל התגלו כ-30 מקרים של ילדים שלאחר שהבריאו מקורונה פיתחו תסמונת לבבית נדירה העונה לשם "פימס".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התסמונת נוצרת כתוצאה מתגובה מוגברת של המערכת החיסונית להידבקות בנגיף, והתסמינים הראשונים שלה יהיו בדרך כלל פריחה, חום גבוה ועיניים אדומות. יותר מ-1,000 מקרים התגלו בקרב ילדים שנדבקו בקורונה ולאחר מכן התגלתה אצלם התסמונת, כשבישראל אובחנו 30 ילדים עם התסמונת הזו - נכון לשלב זה.

"התסמונת הזו מאוד דומה למחלת הקווסאקי, גם כן מחלת ילדים דלקתית, והיא פוגעת בעורקי הלב וגורמת להם להתרחב", הסביר פרופ' יהודה אדלר, נשיא האיגוד האירופי למחלות רום ושריר הלב. "אני חייב להגיד קודם כל שההורים יכולים להירגע, כי מדובר בתסמונת נדירה מאוד. בארץ היא התגלתה עד כה אצל 30 ילדים בלבד ורובם נרפאו וחזרו לביתם, כך שניתן לומר שאנחנו יודעים איך לטפל במחלה".

נדמה כי עדיין רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור למה שאנחנו יודעים על נגיף הקורונה. נכון לרגע זה מאושפזים שלושה ילדים במחלקת טיפול נמרץ של בית החולים קפלן עם התסמונת המדוברת: ילדה בת 10 מאושפזת במצב קשה, ועוד שני ילדים בני 9 ו-16 שמצבם מוגדר בינוני, אך יציב.