הפגנה בירושלים הסתיימה באלימות קשה: כמה מאות בני אדם הגיעו אמש (שבת) למחות נגד המשטרה בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל, הנער שנהרג לאחר מרדף משטרתי. המחאה, שהתחילה באופן שקט, צברה תאוצה - והסתיימה בעימותים אלימים ובהפעלה של מכת"זית משטרתית - שגם פגעה בשני ילדים. מהמשטרה נמסר כי 21 מפגינים נעצרו ו-11 שוטרים נפצעו כתוצאה מיידוי אבנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המפגינים קראו לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, להקים ועדת חקירה חיצונית לחקירת התנהלות ימ"ר ש"י. מארגון חוננו, שמייצג את חבריו של סנדק ז"ל, שני הקטינים ושני הבגירים שהיו ברכב עם אהוביה ושוחררו למעצר בית, נמסר כי המשטרה הפעילה "אלימות קשה" נגד המפגינים.

ילדים שנפגעו ממכת"זית בהפגנה בירושלים
הילדים שנפגעו ממכת"זית בהפגנה
אהוביה סנדק בן 17 מבת עין, ההרוג בתאונה בבנימין
אהוביה סנדק ז"ל

בשלב מסוים, חלק מהמפגינים בקרבת המטה הארצי חסמו את כביש מספר 1 בבירה והפריעו לתנועת הרכבת הקלה. בשל כך, הפעילה המשטרה את המכת"זית שהגיעה למקום מבעוד מועד, ומזרנוק המים נפגעו שני ילדים קטנים - שאביהם נעצר. בתיעוד נראה האב זועק לעבר השוטרים שהם "רוצחים". בתיעוד נראים כמה שוטרים עוצרים את האב ולוקחים ממנו את העגלה, בזמן שהוא מנסה להיאבק בהם.

במשטרה הדפו את הטענות ומסרו כי "האב לא נענה לקריאת השוטרים לזוז והתינוק הועבר לאימו. מפגין נעמד יחד עם עגלה ובה תינוק אל מול מכת"זית המשטרה, ולא נענה לקריאת השוטרים לזוז למדרכה בשל הסיכון שבמעשיו, בדגש לתינוק שבעגלה. לאחר שלא נענה מספר פעמים, הוא נעצר והתינוק הועבר לאימו שנכחה במקום".

עוד נמסר מהמשטרה כי כוחות "פעלו כנגד יידוי אבנים לעברם ולעבר אזרחים עוברי אורח". כוחות המשטרה עיכבו ועצרו 21 מפגינים בגין הפרות סדר, עימותים עם שוטרים ויידוי אבנים. על פי המשטרה, 11 שוטרים נפצעו בעקבות יידוי האבנים לעברם. שניים מתוכם, רוכב אופנוע משטרתי שהושלכה לעברו אבן ופגעה בצווארו, ושוטר שנפגע מאבן בראשו, פונו להמשך טיפול בבית החולים.

שוטר שנפצע במהלך המחאה על מותו של אהוביה סנדק (צילום: דוברות המשטרה)
שוטר שנפצע במהלך המחאה על מותו של אהוביה סנדק | צילום: דוברות המשטרה