כשאומרים "השביל" מתכוונים כמובן למלך מלכי השבילים, הארוך והמפרך מכולם – שביל ישראל. זה שמסומן בכתום, כחול ולבן. השביל מתחיל בשער בקיבוץ דן ולאחר 1,050 קילומטר מסתיים על חוף אילת. אם חוצים את כולו ברצף – זה לוקח בערך חודשיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"היו לי כרטיסים לאמסטרדם ולברלין", סיפר תומר אשכנזי שמטייל בשביל ישראל, "קניתי עם עוד כמה חבר'ה מהצוות – הכרטיסים היו לספטמבר וחשבנו שיש עוד סיכוי שנטוס ובסוף לא – ויצאנו לשביל".

במקום טיולים בחו"ל הולכים על שביל ישראל (צילום: חדשות 12)
במקום טיולים בחו"ל הולכים על שביל ישראל | צילום: חדשות 12

"אני חושב שזה הדבר הכי טוב שאפשר לעשות עכשיו", שיתף יאיר קווה שמטייל בשביל גם הוא, "גם עם הקורונה, אנשים שהתבטל להם חו"ל או אנשים שרצו לטוס לחו"ל. זה מין הרגשת חופש כזאת, למרות שאתה כל כך קרוב לבית, אבל אתה גם בהרפתקה שכל הבית שלך על הגב. גם אתה פוגש כל יום אנשים חדשים, אתה רואה מקומות ממש יפים - חלום".

במקום טיולים בחו"ל הולכים על שביל ישראל (צילום: חדשות 12)
במקום טיולים בחו"ל הולכים על שביל ישראל | צילום: חדשות 12

יש כאלה שמטיילים בחבורה, יש כאלה שצועדים לבד – ויש כאלה בזוג. עמית בן אסייג למשל מטייל עם כלבו לוקאס. הוא סיפר שסיים תואר בהנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון ויצא למעין טיול סוף תואר. "קצת חיפוש עצמי, זה שלב שנראה לי הגיוני לקחת הפסקה בין פייז מאוד ארוך של לימודים לשלב של שגרה ועבודה, אישזהו מסלול שאתה נכנס אליו. אם לא הקורונה – אולי הייתי בחו"ל".