פרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו עזב הערב (חמישי) את ביקורו בעיר מודיעין עילית בעקבות קריאות נאצה של תושבים נגדו. "תפסיקו לשתף פעולה עם האיוב הציוני" ו-"גם לסטלין היו רופאים" הם רק חלק מהדברים שתועדו. כך זה נראה

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע התרחש במסגרת סדרת פגישות שערך פרופסור גמזו עם ראשי ההנהגה של העיר. בתום המפגש, נתקל במספר אזרחים שהביעו את מורת רוחם על הגעתו למקום. "גם לסטלין היו רופאים", צעקו. "אל תסגור בתי כנסת, די לסגירת הישיבות - לכו מכאן! תפסיקו לשתף פעולה עם האויב הציוני".

בריאיון לעמליה דואק סיפרה מוקדם יותר תושבת מודיעין עילית כי קיים "כעס גדול ברחוב החרדי על הסגר ויש תחושת רדיפה". היא הוסיפה: "יש כאלה בקבוצות וואטסאפ שיוצאים נגד גמזו ושר הבריאות ואפילו ראש הממשלה. בהפגנה הזאת היום היו מעטים - מדובר באנשים ששייכים לפלג הירושלמי, שאוהבים להפגין על כל מה שזז. הפעם התירוץ היה שסגרו להם בית כנסת".

מערכת היחסים של גמזו והציבור החרדי ידעה עליות וירידות - רק בשבוע שעבר ניצת עימות חריף בין ממונה הקורונה לבין חברי כנסת ושרים מהמגזר החרדי. זאת, בעקבות ויכוח חריג בין שוטרים לנוכחים בחתונה בגבעת זאב שגרר תגובה נחרצת של גמזו: "אין סובלנות להתקהלויות, סוג האכיפה הזה יימשך". מנגד, שרים וחברי כנסת חרדים זעמו על הפרויקטור: "הביע תמיכה בפעילות האלימה של המשטרה, בושה".

מטעמו של פרופ' רוני גמזו נמסר: "פרפסור גמזו התקבל היום במודיעין עילית בזרועות פתוחות ובלב חפץ. ראשי העיר ציינו בסיפוק רב את שיתוף הפעולה שלו הם זוכים מצוות מגן ישראל. רק ביציאה מהמפגש במודיעין עילית חיכו 4-5 אזרחים שקראו לעברו קריאות גנאי".