הקריאה לעזרה של המשפחה מעזה לישראלים: במהלך מורכב שהתבצע בבית החולים שנייידר בפתח תקווה, הצליחו הרופאים להציל את חייו של אחמד בן ה-4, שהגיע במיוחד מעזה עם אמו שרה. לאחר טיפול אינטנסיבי שכלל כימותרפיה, הקרנות וניתוח, מבקשים היום (רביעי) הוריו שמממנים את כל הטיפול בעצמם, עזרה מהציבור הישראלי לכיסוי העלויות: "אחמד ילד חזק, אנחנו רוצים עבורו את הטיפול הטוב ביותר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחמד הגיע למרכז הרפואי שניידר בשל חשד לגידול בבטן ואושפז במחלקה הכירורגית. בבירור עלה כי מדובר בגידול גדול מאוד מסוג ווילמס, שמקורו בכליה הימנית אך הוא התפשט זה מכבר בחלל הבטן ומחוצה לה. מומחי הדימות בבית החולים אבחנו כי הגידול עוטף כלי דם ואף חודר אל תוך הווריד הנבוב התחתון, עד לחסימה מוחלטת שלו. בשלב זה לא ניתן היה לנתח ולהסיר את הגידול במלואו באופן בטוח, ולכן נלקחה ביופסיה כדי לאפיין את הגידול ולהיערך לטיפול כימותרפי מתאים.

אחמד שוחרר לביתו וחזר כעבור ימים ספורים למחלקה האונקולוגית לתחילת הטיפול הכימותרפי. כעבור סבב טיפול אחד בלבד הוא חזר לשניידר לאחר שהתלונן על כאבי בטן ועייפות. בירור מהיר העלה כי הגידול החל לדמם באופן מאסיבי. הרופאים החלו מיד בפעולות שונות על מנת לייצב את מצבו, לזהות את מקור הדימום ולטפל בו.

ביה"ח שניידר. ארכיון (צילום: ד"ר אבישי טייכר)
המרכז הרפואי שניידר: בהליך מורכב הצליחו הרופאים להציל את חייו של אחמד בן ה-4 | צילום: ד"ר אבישי טייכר

אחמד הועבר מהיחידה לטיפול נמרץ ילדים לחדר הצנתורים, שם הצליחו רופאי הרדיולוגיה הפולשנית לבצע אמבוליזציה ולסגור חלק מהעורקים המזינים את הגידול. קצב איבוד הדם לבטן אמנם פחת, אך לא נעצר. בהתייעצות רב-צוותית הוחלט כי למרות הסיכון הרב, יש לנסות לעצור את הדימום בהליך כירורגי. אחמד נלקח לחדר ניתוח במצב כללי קשה, כשהוא מורדם ומונשם.

בהשגחת צוות המרדימים ותחת מעקף לב שנעשה על ידי מנתחי הלב, נמצא בניתוח כי הגידול נפרץ ומדמם משמעותית לחלל הבטן. הצוות הכירורגי הצליח לכרות את הגידול ולקשור את כל כלי הדם שגרמו לדמם המאסיבי. לניתוח הצטרף צוות מנתחי כלי דם מבית החולים בילינסון, שהוציא את חלקי הגידול מתוך הווריד הנבוב התחתון.

הוריו של אחמד מתקשים לכסות את הוצאות הטיפול הכבדות

בשל אובדן הדם הרב ומורכבות הניתוח, החליטו הכירורגים להשאיר בבטן אמצעי לחץ וריסון דימום למשך יממה. אחמד הועבר שוב לטיפול נמרץ כשהוא במצב קשה מאוד, שם הצליח הצוות לייצב את מצבו, זאת לקראת ניתוח נוסף שנערך למחרת ובו הוסרו חבישות הלחץ והבטן נסגרה. כעבור ימים ספורים בטיפול נמרץ אחמד חזר למחלקה הכירורגית והיום הוא מקבל טיפולים אונקולוגיים.

כעת מתקשים הוריו של אחמד לכסות את ההוצאות הכבדות בשל הטיפול הארוך והאינטנסיבי. הם עושים זאת לבדם והם כיסו כבר חלק מהתשלום. ההורים לא מקבלים עזרה מהרשות הפלסטינית או מעמותות. "אנחנו פונים לכל אדם שיכול לעזור לנו גם בסכום הקטן ביותר כדי להצליח ולממן את הטיפול באחמד", מבקשת אמו של אחמד.

ניתן לתרום עם הפרטים הבאים:

בנק 10 בנק לאומי

סניף 812

חשבון 31789/72

בעל החשבון: ויזנברג בנאמנות עבור אחמד אבו חלימה