זו הייתה אחת הפעמים האחרונות שבהן מירית הררי ז"ל ישבה כך מול מצלמה. בשיחת זום סגורה שערכה לחולות ומחלימות מסרטן, היא בחרה להעביר מסר מעצים, אופטימי ומחזק - מה שהפך אותה לסמל בחייה, לאחר שחלתה בסרטן. בימים אלה, במלאת 30 למותה, מתפרסם המסר הזה שמירית בחרה להעביר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מבינים הרבה פעמים שאנחנו יכולים לתכנן תוכניות ומישהו בא - בורא עולם, היוניברס, אני לא יודעת, מי שתחליטו, איך שתחליטו לקרוא לו - וטורף לנו את הקלפים, ככה, באמצע החיים. הקורונה שטרפה את הקלפים לכל העולם", אמרה מירית בשיחה. 

"גם אני, כשחליתי לפני שנתיים וכתבתי את הפוסט הראשון ואמרתי שהסרטן שלי הוא מתנה, הרבה אנשים הרימו גבה. הרבה אמרו אפילו שיכול להיות שכשאני אתחיל לעבור את הכימואים המחשבה שלי תשתנה, ואני רוצה להגיד ששנתיים אחרי, הסרטן הוא עדיין המתנה שלי. אני מציעה לכולן, ובכלל, לא רק בסרטן, אני קוראת לזה אפילו "WAKE UP CALL", מין קריאת השכמה, לבוא וכשקורה לנו איזה משהו כזה, איזו קטסטרופה, אז לשאול מה אני צריכה לשנות בחיים שלי". 

מירית הררי - האישה שהפכה לסמל (צילום: החדשות 12, החדשות12)
עם חיוך תמידי על הפנים, גם כשקשה. מירית הררי ז"ל | צילום: החדשות 12, החדשות12

מאחורי הקלעים, לא היה קל למירית לומר את הדברים מעוררי ההשראה הללו. "היא לא הרגישה טוב, נאלצנו לדחות, קבענו יום חדש ושוב נאלצנו לדחות, שוב היא לא הרגישה טוב ושוב...", מספר הרב מנדי ליפקין, מלב חב"ד כפר סבא. "כשסוף סוף הגיע התאריך המיוחל, אנחנו כבר יוצאים, צוות הצילום בדרך אליה, ומירית כותבת לי בוואטסאפ: 'אם אפשר לדחות בשעתיים-שלוש, אני מרגישה ממש לא טוב'. אבל מירית לא הייתה מוכנה לוותר, היא אמרה: הכול יהיה בסדר, אני רק אנוח קצת ותבואו". 

"אתה רואה בן אדם שנמצא במצב שאנשים אחרים אומרים: 'רק תעזבו אותי, תנו לי לחיות את מה שנשאר לי בשקט, רק שאני לא אסבול יותר', ומירית, מה אכפת לה לדאוג לעוד מישהי, לעוד אישה שתשמע אותה ויהיה לה עוד קצת כוח להתמודד", מספר ליפקין. 

"המילים של מירית חיזקו עשרות חולים, זה מה שהיא נתנה להרבה מאוד אנשים" 

בימים אלה ימלאו 30 לפטירתה של מירית ז"ל, אולי המילים שלה עצמה יספקו הסבר, מאיפה היא עצמה שאבה את הכוחות. "אומרים: גוף בריא בנפש בריאה והמשפט הזה הוא כל כך נכון ואני מאוד מאמינה בו. אני כל כך מאמינה בו שאני לא מרשה לנפש שלי ליפול, ואם אני צריכה בשביל לא ליפול לדבר עם חולה אחר, גם כשיש לי כאבים, או אפילו...". 

"לא פעם אני סיפרתי שאני מכריחה את עצמי לצאת לים, זה הספורט שלי, אני חותרת. אני עייפה, אני חלשה, אבל אני עושה פעולות שירימו אותי", שיתפה מירית את הנשים. "גם אם קשה להסתכל על זה כמתנה, אני מבקשת מכן להסתכל על הדברים החיוביים, כי כולנו יודעות ששום דבר לא קורה סתם, לכל דבר יש סיבה, אני מבטיחה לכן שיש אותה".

מירית הררי האישה שהפכה לסמל (צילום: החדשות 12, החדשות12)
מירית הררי ז"ל ובעלה דידי | צילום: החדשות 12, החדשות12

"תהיו חזקות, תנו דוגמה לילדים שלכן, לבעלים שלכן, לחברים, לעולם. תהיו השראה, זה מאוד מאוד חשוב - ותאמינו. תאמינו שהכל בידיים שלנו, לא להיות לבד במחלה הזאת. אז שיהיה לכן בהצלחה, המון המון בריאות, תפיצו אהבה ותהיו חזקות. ואני פה תמיד בשביל כולן".

אחת מחברות הקבוצה שהשתתפה במפגש ההוא עם מירית, סיפרה על ההשראה שספגה ממנה: "היא שמה את המחלה חשופה וזה מה שמירית נתנה להרבה מאוד אנשים, היא לא ויתרה על עצמה גם בימים הכי הכי קשים", מספרת בתיה לוי, שמחלימה בימים אלה מסרטן, "ואני מחזקת את הקו שמירית מדברת, לבחור בחיים, 'ובחרת בחיים'. והאדוות של כל הפרסומים האלה, אני חושבת שחיזקו ביום-יום עשרות נשים וגם גברים שחולים במחלה הזאת, ועל כך אני מודה לה".