פרס העיתונות בתחום בתקשורת המשודרת מטעם המרכז העולמי של בני ברית יוענק היום (רביעי) לכתבי חדשות 12, ברהנו טגניה ודני קושמרו. את התואר, על שם וולף והילדה מטסדורף יקבלו השניים על עבור "מצוינות בסיקור התפוצות בתקשורת הישראלית לשנת 2020", זאת לאור סדרת הכתבות "מפוצלים" ששודרה במהלך 2019. לצידם תקבל גם העיתונאית דינה קראפט את פרס התקשורת הכתובה בעבור סדרת כתבות בעברית ובאנגלית על מצב הקהילה היהודית בארה"ב ובבריטניה.
 
כחלק מסדרת הכתבות התלוו השניים אל בני עדת הפלשמורה שעלו ארצה ונטמעו בחברה הישראלית, וכן ביקרו באתיופיה, במרכזים שבהם נותרו מאחור יתר בני העדה. במהלך סדרת הכתבות תיעדו השניים את המפגשים המרגשים בין המשפחות המפוצלות, שנקרעו בין אתיופיה לישראל ונפגשו לראשונה לאחר שנים.

מחכים באתיופיה לעלות (צילום: AP, חדשות)
צילום: AP, חדשות

במסגרת הטקס תישא דברים שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה, וכן יוענק אות הוקרה מיוחד לתרומה לטיפוח הקשר בין ישראל לתפוצות באמצעות אומנות ללהקת "שלוה". נציין כי אות הוקרה זה נוסד בשנת 2014 ועד כה זכו בו שורה ארוכה של אמנים ישראלים, ובהם: נורית הירש, דוד ד'אור, עידן רייכל, דיוויד ברוזה ויהורם גאון. 

הפרס לעיתונות של המרכז העולמי של בני ברית הוא הפרס המוביל בארץ בנושא יהדות התפוצות ויחסי ישראל תפוצות ומוענק מדי שנה זו השנה ה-28 ברציפות. הפרס, מסבירים בארגון בני ברית, מכיר בחשיבות המצוינות בסיקור של העיתונאות הישראלית על יהדות התפוצות בת זמננו ועל יחסי ישראל והתפוצות היום. הפרס מדגיש את חשיבות התרומה של התקשורת לחיזוק הקשר בין ישראל לעולם היהודי על ידי עידוד סיקור איכותי של התפוצות ויחסי ישראל-תפוצות.

"כשזה מגיע לאתיופים - אין תקציב". צפו (צילום: AP, חדשות)
צילום: AP, חדשות

ארגון בני ברית הוא הארגון היהודי הוותיק והמוכר ביותר בעולם. הארגון פעיל בכ-50 מדינות ומטהו בוושינגטון. המרכז העולמי של בני ברית בירושלים הוקם בשנת 1980 ומשמש כזרוע מדינית של הארגון בישראל וכנציגו הרשמי והקבוע בירושלים. המרכז העולמי מתמקד בהידוק הקשרים ישראל-תפוצות.

הצוות שמאחורי הפרויקט: במאי ועורך: עידו זנד; עורכת אחראית: ענת פניני; הפקה: עודד בינו ורוני לוין; צילום וקול: אלי בוקר ותומר בלייר; ריכוז מערכת: חדווה וולפין פרנקו; תחקיר: דליה קאלינין וטאי דיאמנט.

לצפייה בפרקי "מפוצלים":