כתב N12 שהגיע הבוקר (ראשון) לתעד הפרת הנחיות באחד מתלמודי התורה בביתר עילית, הותקף על ידי חרדים, וספג השלכת אבני חצץ מילדים בעת מילוי תפקידו. החרדים שיצאו מתלמוד התורה, צעקו וניסו לגרש אותו מהמקום, רדפו אחריו ואף הסבו נזק לרכבו. השוטרים שהיו במקום רק ניסו לחצוץ ביניהם ולא התערבו, ואף טענו: "הסיקור הוא זה שמתסיס". תיעוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב N12 הגיע הבוקר לתלמוד תורה "מאה שערים" בביתר עילית שנפתח בניגוד להנחיות משרד הבריאות. כתבנו הותקף באבני חצץ וביצים. כוח משטרה שהגיע לבצע אכיפה במקום שבו שהו עשרות רבות של תלמידים, ביקש מהכתב לעזוב, בטענה שנוכחות עיתונאי במקום היא שמתסיסה את האווירה. לאחר מכן הודיעו השוטרים כי הם מתכוונים לעזוב את המקום מבלי לפזר את התלמידים, אך ימשיכו במאמץ חקירתי.

לאחר האירועים, ובעקבות האכיפה בתלמודי התורה, החלו עשרות חרדים קיצוניים בביתר עילית למחות נגד המשטרה.

לאחר הוראת הרב קניבסקי נפתחו הבוקר תלמודי תורה רבים בערים האדומות – בניגוד להנחיות. לפי תיעודים בירושלים ובביתר עילית, ילדים רבים ובני נוער במגזר החרדי יצאו למוסדות החינוך כבשגרה.

גם בביתר עילית נפתחו הבוקר תלמודי תורה ובתי ספר לבנות. לפי תיעוד של N12, מחוץ לתלמוד תורה של חסידות "סלונים" בעיר, חנתה ניידת משטרה, אך זו המתינה בחוץ בזמן שילדים רצים בתוך המוסד החינוכי. במשטרה הבהירו כי בכוונתם לאכוף את ההנחיות, אך לא יהיו תמונות של שוטרים נכנסים לבתי ספר ומפזרים את התלמידים. כשלב ראשון, ישנה כוונה במשטרה לפנות למנהלים ולרשויות המקומיות. לאחר מכן, במקרה הצורך, יגיעו שוטרים לחלק דוחות ולזמן מוסדות חינוכיים לחקירה. בשלב מסוים הבוקר, המשטרה הגיעה לבצע אכיפה בתלמוד תורה מאה שערים בביתר עילית. הילדים בתגובה החלו בקריאות "נאצים".

המשטרה דיווחה כי החל משעות הבוקר כוחות פועלים בעיר ביתר עילית ומודיעין עילית באכיפת מוסדות החינוך שחלקם פתחו את שעריהם לתלמידים בניגוד להנחיות. "במסגרת האכיפה פונים השוטרים למנהלי מוסדות החינוך ומורים להם לפזר את התלמידים בבטחה לבתיהם, ורושמים דו"ח למנהל המוסד ומזמנים אותם לתחנה. לצד זאת מתקיים שיח עם ראשי הערים ורבני העיר להורות למנהלי בתי הספר לסגור את מוסדות החינוך שנפתחו בניגוד לתקנות", מסרו במשטרה. 

במסגרת האכיפה נרשמו עד כה 3 דוחות למנהלי בית הספר בסך 5,000 שקלים. כמו כן, שני מנהלים זומנו לתחנת המשטרה. בנוגע לתקיפת כתב N12 כתבו במשטרה כי "התקבלה תלונה ודיווח מצוותי כתבים, כי במהלך סיקור בכניסה לבתי הספר, הותקפו על ידי עשרות נערים שקיללו אותם, ונגרם נזק לרכביהם כתוצאה מזריקת אבנים וביצים לעברם. כוחות משטרה שהגיעו למקום חילצו את הצוותים ונפתחה חקירה".