ההתנצלות הפיוטית של אייל שני: השף הבכיר ביקש סליחה מחברת וולט ושליחיה באופן פומבי, בעקבות דבריו החריפים נגד המודל העסקי שלהם. שני, שחוזר השבוע למסך עם "מאסטר שף", התראיין בסוף השבוע האחרון ל"אולפן שישי" ולא חסך במילים נגד חברת וולט, שאת צבעה כינה "הצבע של המגפה". היום (שלישי) פרסם שני פוסט באינסטגרם והביע חרטה על הדברים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בכאבי כי רב על מדיניות הממשלה המאיימת להכחיד את אחת מיצירות המופת של התרבות הישראלית - המסעדנות, אני מנהל כבר חודשים קרבות רחוב מולה", הסביר שני בפוסט. "אל הקרב הזה נקלעה בטעות וולט ומטח האש שלי פגע באנשים שלא כיוונתי אליהם, אלה השליחים של וולט, חיילי הלילה האמיתיים של תל אביב, רכובים על ווספות, הם נושאים את מטעני האושר והשפיות, אולי היחידים, עד אליכם, לתוך הבית שלכם".

עוד הודה לשליחים ואמר: "בלעדיהם כנראה ולא היינו עוברים את השנה הזאת. שליחי וולט היקרים, אם פגעתי בכם, ולא במתכוון, אני מבקש את סליחתכם, מעומק הלב הרגש והתודעה שלי. אתם התקווה שלי לעולם טוב יותר". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Eyal Shani. Chef (@eyaltomato)

בריאיון לגדעון אוקו אמר שני: "יש מסעדה אחת בארץ וקוראים לה וולט. אנחנו שורות בתוכה. זה משפיל אותי, העמלה שהם לוקחים מהמסעדנים מכאיבה לי, כי אני יודע שזה מעבר למה שהם מרוויחים".

עוד סיפר: "אני נוסע בלילה ברחובות, ואז רואים הרבה פחות צבעים, אבל את התכלת של וולט רואים. אני מסתכל על כל הווספות האלה, על החולצות הכחולות ועל ארגזי התכלת האלה ואני אומר לעצמי: זאת המגפה, לא הקורונה. אם תשאל אותי היום מה הצבע של המגפה, אני אגיד לך תכלת".

בחברת וולט הגיבו ביום שישי לדברים ומסרו: "צר לנו כי אייל שני שכח כי ההגבלות הנובעות ממגפת הקורונה הן שפגעו בענף וחברת וולט וציבור השליחים המסור מאפשרים ל-1,500 מסעדות להמשיך להתפרנס גם בימים קשים אלו. קבוצת המסעדות של אייל הפעילה בעבר מערך משלוחים עצמאי ובחרה לסגור אותו לאחר שלמדה שהעבודה עם וולט כדאית יותר".