מחאות סוערות בירושלים: המשטרה עצרה או עיכבה אמש (רביעי) 28 מפגינים בצומת המטה הארצי בירושלים, בהם אחד שחשוד ביידוי בקבוקי תבערה לעבר כוחות משטרה בשכונת עיסוואיה שבמזרח ירושלים. 2 שוטרים נפצעו בהפגנות, אחד מאבן שהושלכה לעברו והשני מנשיכה בידו. נזק נגרם ל-5 ניידות לאחר שאלמונים ניקבו את צמיגיהם וגנבו לוחות רישוי, המשטרה פתחה בחקירה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהפגנה השתתפו עשרות אנשים שפתחו בתהלוכה ברחוב יפו בעיר, חסמו לסירוגין את תנועת הרכבת הקלה והשליכו אבנים וביצים לעבר השוטרים. הם פוזרו מהמקום לאחר שהשוטרים עשו שימוש במכתזיות.
 
המחאות התקיימו על רקע מותו של אהוביה סנדק ז"ל בן ה-17, שנהרג השבוע בבנימין לאחר שרכב בו נסע התהפך במהלך מרדף משטרתי. המרדף נפתח בעקבות חשד שיושבי הרכב יידו אבנים על רכבים של פלסטינים.  
 
חקירת אירוע מותו של אהוביה עדיין נמשכת. חוקרי הימ"ר מפנים אצבע מאשימה כלפי ארבעת הצעירים שנסעו עם אהוביה ברכב, והטיחו בהם שבגללם הוא נהרג. הארבעה מסרבים לשתף פעולה, וכרגע מיוחסת להם עבירה של הריגה ברשלנות, כשלא ברור עדיין מי נהג ברכב. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים ומחר יתקיים דיון על כך בבית המשפט.
הפגנה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק ז"ל (צילום: N12)
הפגנות בירושלים בצל מותו של אהוביה סנדק | צילום: N12
הפגנה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק ז"ל (צילום: N12)
הפגנה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק ז"ל | צילום: N12
בארגון "חוננו", שמייצג את ארבעת החשודים, מתעקשים שמותו של אהוביה נגרם בגלל התנהלות השוטרים ושהמוות יכול היה להימנע: "התנהלותם הקיצונית של ימ"ר באה לידי ביטוי לא רק בנהיגה הפוחזת במהלך המרדף, אלא במהלך כל השנים הללו, שבמהלכם הם עסוקים אך ורק במרדף נגד יהודים".
הפגנה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק ז"ל (צילום: N12)
הפגנה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק ז"ל | צילום: N12

נזכיר כי סנדק ז"ל, בן ה-17, היה אמור להתארס בקרוב לחברתו, שלהבת גולדשטיין. "בננו הבכור אהוביה עלה בסערה השמימה. השוק הוא עצום", כתבו הוריו, "היום איבדנו את בננו, אחינו, נכדנו וילד מהמם. נשמה טהורה ונדירה שהשאירה לנו צוואה אדירה - לכו ורשו את כל הארץ. ומתוך  הצוואה זו תאהבו את ילדכם תחבקו אותם תהיו איתם תאמינו בדרכם תאמינו בדרך שלהם".