אישה כבת 50 נמצאה אמש (שישי) ללא סימני חיים, לאחר שנדקרה בדירתה ברחובות. האישה הייתה שרועה בחדר האמבטיה ללא הכרה וצוות מד"א קבע את מותה. מהמשטרה נמסר כי מדובר בחשד לרצח וכי בנה של האישה בן ה-21, שנמצא בזירה, נעצר לחקירה. נסיבות האירוע נבדקות ונבדק אם לחשוד, שלא גר עם אמו, יש רקע נפשי. על פי עדי ראייה, נשמעו צעקות רמות מהדירה לפני האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סנ"צ דודי מירון, מפקד תחנת רחובות, אמר כי "מדובר באירוע קשה ומצער. נמצאה אשה דקורה ללא רוח חיים. יש עצור שהוא הבן שלה והנושא בבירור. אנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה ומבררים את התמונה. נגיע לחקר האמת. לא היו תלונות בעבר ואנחנו לחלוטין לא מכירים את המשפחה הזו מבחינתנו. הבן לא מוכר לשירותי בריאות הנפש, ככל שאנחנו יודעים, אבל גם את זה נברר בקרוב".

מיכל, אחת השכנות, סיפרה ל-N12: "השכנה בדלת שממול הזעיקה את המשטרה כי שמעה צעקות מהבית. הבן החשוד ברצח דפק בדלת שלה ואמר 'תבטלי את הקריאה למשטרה, זה מעשה קונדס'. האישה נורמטיבית, גרה כאן לבד תשע שנים".

יו"ר נעמת, חגית פאר: "במקום להדליק הערב נר של חנוכה - נדליק הערב נר זיכרון לזכרה של אישה נוספת שעל פי החשד נפלה קורבן לטרור האלימות במשפחה. על אף הבטחות רבות, התכנית למאבק באלימות במשפחה עדיין לא מיושמת וממוסמסת מאז שנת 2017. לנשים רבות בישראל אין את הזמן להמשיך ולהמתין, כל יום שעובר הוא סכנת חיים עבורן. אני קוראת לציבור לגלות מעורבות, לפתוח עיניים ואזניים, לדווח ולהתייעץ עם גורמי המקצוע שלנו כאשר עולה חשד לגילויי אלימות בסביבתם. הניסיון שלנו מלמד שמקרים רבים ניתנים למניעה - אסור להשאיר את הנשים האלו לבד".

מנתונים של מרכז המחקר והמידע של הכנסת שפורסמו בחודש שעבר במהדורה המרכזית, עולה כי מחצית מהנשים שנרצחו על ידי בן משפחה בשנתיים האחרונות היו מוכרות לשירותי הרווחה, ושליש מהנרצחות הגישו תלונות במשטרה בגין עבירות אלימות טרם הרצח. את המחקר הזמינה הוועדה לקידום מעמד האישה, לרגל יום המאבק הבין-לאומי למניעת אלימות נגד נשים, והוא מסתמך על נתוני המשטרה לשנים 2020-2018. מנתוני המחקר עולה כי במקרים רבים ניתן לחזות את מקרה האלימות הבא. על פי הדוח, לכמעט מחצית מהחשודים בעבירות אלימות כלפי בת הזוג, נפתח לפחות תיק אחד נוסף בגין אלימות כלפי בת זוג בעשר השנים שקדמו לכך.

עוד עולה כי בשנים 2020-2018 נרצחו בסך הכול 69 נשים, 22 מהן בשנת 2020 (עד 8 בנובמבר). ב-35 אחוז מהמקרים החשוד ברצח הוא בן הזוג. למרות הטענות כי רצח נשים על ידי בני זוג הוא בעיה של מגזר כזה או אחר, לפי נתוני המשטרה – שליש מהנשים שנרצחו על ידי בני זוגן היו לא יהודיות, כשליש מהנרצחות יהודיות ותיקות, ושליש מהנרצחות יהודיות עולות חדשות.