מפגינים נגד נתניהו הותקפו באלימות ובגז מדמיע הערב (חמישי) בחולון על ידי פעילי ימין המזוהים עם ארגון "לה פמיליה". בנוסף, פעילי הימין היכו את צלם עיתון הארץ, תומר אפלבאום, שהגיע למקום לתעד המחאה. המשטרה עיכבה שני קטינים בחשד שריססו את הגז לעבר המפגינים. במקביל, מאות מפגינים נגד נתניהו התכנסו בכיכר הבימה והחלו בצעדה ברחובות תל אביב. בניגוד לבקשת המשטרה, המוחים צועדים ברחוב דיזינגוף לכיוון צפון וחוסמים את התנועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בהפגנה של "הדגלים השחורים" בכיכר קוגל בחולון. מולם התייצבו עשרות מפגיני לה פמיליה והחלו להתעמת איתם ולקרוע שלטים שהחזיקו המפגינים. בתיעוד של האירוע נראים המפגינים כשהם בועטים בצלם הארץ ודוחפים אותו - עד שהוא נאלץ להימלט מהמקום.

הפגנת הדגלים השחורים בחולון (צילום: יורם לוי)
המפגינים נגד נתניהו | צילום: יורם לוי
מפגיני ימין ריססו גז על מפגינים נגד נתניהו בחולון (צילום: יורם לוי)
מיכלי גז מדמיע שהושלכו לעבר המפגינים | צילום: יורם לוי

מהמשטרה נמסר כי במהלך המחאה "הגיעו מספר אנשים אשר התעמתו עם המוחים. בתוך כך רוסס גז כלשהו לעבר המוחים. איש לא נזקק לטיפול". זמן קצר לאחר מכן המשטרה הודיע כי היא עיכבה שני קטינים החשודים במעשה.

הפגנת הדגלים השחורים בחולון (צילום: יורם לוי)
שלטים שנקרעו | צילום: יורם לוי

מתנועת הדגלים השחורים נמסר בתגובה לאירועים: "העובדה שראש ממשלת ישראל לא גינה ולו פעם אחת את האלימות נגד המפגינים היא אור ירוק לאלימות נגד אזרחי המדינה. גם גנץ שיושב עם המסית הלאומי אחראי לחרפה הזאת. ממשלה שמסיתה נגד אזרחיה ומביאה לאלימות קשה נגדם היא סכנה לקיומה של מדינת ישראל".

הפגנה בטיילת תל אביב (צילום: החדשות 12)
מפגינים בטיילת תל אביב | צילום: החדשות 12