נחשה ענקית מסוג פיתון, בגדול של ארבעה מטרים, נראתה משוטטת באזור נחל אלכסנדר בימים האחרונים, והמאמצים ללכידתה ממשיכים גם היום (ראשון). ניסים, ממועצה אזורית עמק חפר, לא האמין למה שראו עיניו ביום שבת. כחלק מהטיול הרגיל שלו באזור נחל אלכסנדר, הוא ניגש לעץ הפקאנים הקרוב כדי לראות אם כבר גדלו עליו האגוזים שהוא כל כך אוהב, ולפתע מבין השיחים הרימה את הראש נחשה גדולה שהסתתרה שם. "חשבתי שאני הוזה, שאני נמצא בג'ונגל", סיפר ל-N12. ניסים, שמכיר היטב את האזור, הבין שלא מדובר באירוע שגרתי והזוחלת כנראה ברחה למישהו שגידל אותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הבעיה הראשונה שהוא העלה בדעתו הייתה אלפי המטיילים שפקדו אתמול את הנחל - והוא ניגש מיד להזעיק את הצוותים כדי שיעזרו בלכידת הנחשה. "היא הייתה בגודל של 4 מטרים לפחות", תיאר ניסים. "הייתה פאניקה גדולה כי זה מסוכן מאוד, היא מסוגלת לבלוע ילד קטן".

ניסים הספיק להבחין כי היא מכניסה לבטן חיה בגודל בינוני וראה את הבטן שלה מתרחבת. הוא נשאר המום לכמה שניות, אך אז החליט לצלם את הנחשה שכבר הספיקה לחזור למים ולשחות מהאזור. "לא נרדמתי כל הלילה, אם לא הייתי קולט אותה היא הייתה קופצת עלי וחונקת אותי", סיפר.

לאחר שפרסם את הסרטון, פנה אל ניסים בעל הנחשה שגידל אותה באחד הקיבוצים באזור. הוא טען כי היא נעלמה לו לפני 10 חודשים, וכי הוא דיווח על כך לרשות הטבע הגנים אך הם לא מצאו אותה והניחו כי היא מתה בגלל חום הקיץ. בינתיים, התושבים באזור החליטו לצאת למבצע שנקרא "ליבר", על שם נכדתו של ניסים ובשעות אלו מתכוננים לצאת ולחפש אותה.

כל מי שמטייל באזור מתבקש שלא לטייל רגלית אלא בתוך הרכב בלבד.

מרשות הטבע והגנים נמסר: "מדובר בנקבת נחש פיתון שברחה לפני כחודש מביתו של תושב עמק חפר שגידל אותה. התושב הונחה להסתייע בלוכד נחשים מקצועי על מנת לנסות לאתר וללכוד אותה. מאמצים אלו טרם צלחו. מדובר במין נחש שאינו מקומי, וסיכויי הישרדותו בטבע הפתוח באקלים הישראלי אינם גבוהים. נוסף על כך, בדומה לנחשים אחרים, פעילותו בימי החורף מואטת באופן משמעותי עד כדי תרדמת חלקית ואף מלאה".

"הנחש אינו ארסי ואף נרתע מלהתקרב לבני אדם. עם זאת במקרים מסוימים בעיקר בסיום תרדמת החורף, הוא עלול להוות סכנה כלשהי גם ליונקים ובהם בני האדם. לאור התצפית האחרונה, הנחתה רשות הטבע והגנים את בעל נקבת הנחש להגביר את מאמצי האיתור והלכידה. בתוך כך, גם מועצה אזורית עמק חפר ורשות ניקוז שרון צפויות לסייע בנושא, בין היתר בעזרת מתנדבים, והרשות מבחינתה תסייע בכל הנדרש. יצוין כי התושב שהחזיק בנקבת הנחש עשה זאת ללא היתר רשמי מטעם רשות הטבע והגנים כנדרש בחוק, ולאור כך צפויים להינקט כנגדו צעדים משפטיים".

מהמועצה האזורית עמק חפר נמסר: "צוותים מטעם המועצה האזורית עמק חפר ורשות ניקוז ונחלים שרון פועלים על מנת לנסות לאתר וללכוד את הנחשה. המועצה עדכנה את רשות הטבע והגנים בנושא, שתסייע אף היא בחיפושים. לצד זאת, המועצה עדכנה את תושביה על מנת שישמרו על ערנות וזהירות".