סרטונים של אמיר השכל, תת אלוף במיל' וממובילי המחאה בבלפור, שבהם נשמע מתבטא בגזענות כלפי שוטרים בני העדה האתיופית - עוררו סערה. בריאיון ל"מהדורה המרכזית" הערב (שבת) הוא הביע צער על הדברים שאמר, אך תקף את המשטרה על הדלפת התיעוד לתקשורת וטען שגורם פוליטי עומד מאחורי המהלך: "איבדתי אמון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תראה קודם כל מה שאמרתי לא היה ראוי, התנצלתי על זה וזו הזדמנות בשבילי עוד פעם להתנצל", אמר השכל. "אבל בלי להבין את כל מה שקרה באותו יום אי אפשר להבין למה נאמר מה שנאמר. מגיע כוח של שוטרים ושל אנשי משמר הגבול ומתחיל להדוף אותנו בצורה ברוטלית לקצה הרחוב. תופסים אותי בכוח ומטיחים אותי משמה, עד שבשלב מסוים, זהו נגמרו לי הכוחות".

השכל המשיך: "אני חוזר ואומר - זה היה לא לעניין, אבל זה בא ממקום של מצוקה, ממקום של סערת נפש, מתסכול נוראי. פה בבית (אומר השכל ומצביע לעבר בלפור) נפתח תיק חדש, הכותרת שלו - 'אמיר השכל'. זה היה ברור לי מהיום הראשון שעכשיו מתחילים לאסוף חומר עלי, אבל אף אחד לא ישבור אותי, כולל העליהום שנעשה עלי בשבוע האחרון בטלוויזיה".

אמיר אוחנה (צילום: Olivier FitoussiFlash90)
השכל על אוחנה: "מפעיל לחץ גדול על המשטרה" | צילום: Olivier FitoussiFlash90

אמיר השכל משוכנע שמי שהעביר את הסרטון לתקשורת הוא גורם פוליטי: "זהו סרטון של המשטרה, בפועל היה צלם משטרתי שצילם את האירוע, ואני חושב שהעובדה שסרטון משטרתי הגיע לידיים של עיתונאים צריכה להדיר שינה מכל אזרח במדינת ישראל.

"תראה, אני יודע שיש שר לבטחון פנים שמפעיל לחץ גדול על המשטרה. האם זה הוא? אני לא יודע. זה מתחיל מאותו 20 באוגוסט שמפנים אותנו מכאן לטובת הפגנה של הליכוד. זה ממשיך עם הסיפור של העברת הסרטון מהמשטרה. אני איבדתי אמון במשטרה".