פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו ערך היום (שבת) ביקור במועצה הדרוזית ג'וליס שבצפון, שבמהלכו התייחס ליכולת ולאפשרות של הרשויות המקומיות ברחבי הארץ לנהל את המשבר. "הרשויות צריכות לקבל תקציב, משאבים, סמכויות, עזרה והבנה", אמר גמזו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "אחד הדברים החשובים הוא לגרום לממשלה להבין שרשויות מקומיות יכולות לנהל את הקורונה", טען הפרויקטור. עוד הוסיף כי על המדינה להקצות שורה של אלמנטים לערים וליישובים כדי שיוכלו להשתתף באופן פעיל יותר במאבק במגפה.

"יש עוד הרבה מה לעשות, כל פעם אני לומד דברים נוספים", ציין גמזו – והתייחס ישירות לנושא תשתיות האינטרנט שלוקות בחסר. הפרויקטור הדגיש בסיום המפגש את חשיבות ביצוע הבדיקות ככל האפשר – והפציר בהנהגה הדרוזית לעודד את בני העדה לגשת ולהיבדק.

השייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית שאירח את גמזו, סקר בפניו את הצעדים שהעדה נוקטת בהם מאז פרוץ המגפה. בין השאר התייחס לאכיפת האיסור על קיום אירועים.

פרופ' רוני גמזו מבקר בג'ולס‎ (צילום: משרד הבריאות)
הפרויקטור גמזו במהלך הביקור בג'וליס, היום | צילום: משרד הבריאות

הפרויקטור גמזו הגיע אמש לריאיון באולפן שישי שבו הסביר כי המגמה החיובית בירידת ממדי התחלואה היא מעודדת – וכי צפויות הקלות ראשונות כבר בשבוע הקרוב. "אנחנו עדיין מצפים לראות זאת כתופעה מתמשכת", ציין גמזו. "אני בהחלט בעד הקלות; יש מתווה לכך, אנחנו חושבים שיהיו אזורים מסוימים בארץ שבהן נצטרך להמשיך את הסגר".

פרופ' גמזו גם התייחס לסערת גילה גמליאל שעל פי החשד שיקרה בחקירה האפידמיולוגית שנערכה לה. הוא רמז כי השרה גמליאל לא אמרה אמת בחקירה: "לפי הבנתי היה קושי לקבל את כל הפרטים בחקירה שלה", סיפר גמזו. "אני לא רוצה להיכנס לזה. אני חושב שמה שהחוקרים קיבלו ממנה היה אי התאמות, ומעבר לזה ניסו יותר ויותר כדי לדעת את כל האמת".