הסיוט של כל הורה: ידה של גילי בת השלוש נתקעה בין דלתות המעלית. במשך כחצי שעה ניסו אביה ואמה לחלץ את היד, אך ללא הצלחה, עד שלוחם אש השתמש במכשיר מיוחד שהצליח לשחרר את גילי מדלת המעלית. צפו בתיעוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ענבל צ'ולאנג, אמה של גילי, סיפרה בריאיון ל"חמש עם רפי רשף": "בעלי היה בתוך המעלית, צורח לי שאני אגיע. הוא היה בלי טלפון, והילדה גם כמובן צורחת. אני בתוך הבית, שומעת את הצרחות האלה ורצה כמובן ישר החוצה אל המעלית לראות מה קורה. בתור אינסטינקט ראשוני אנחנו מנסים להוציא את היד שלה, לראות אם אנחנו יכולים להרחיב את הדלתות אבל כמובן זה חסר סיכוי".

"רצתי הביתה, הבאתי שני טלפונים, באחד התקשרתי למד"א ובאחד התקשרתי למכבי האש כשבכל הזמן הזה אני הפחד הגדול הוא שפתאום המעלית תזוז ואז קשה אפילו לחשוב מה יכול לקרות", המשיכה ענבל.

"זה נראה כאילו היא רגועה, אבל בפועל היא פשוט כבר הייתה מותשת מרוב צרחות, שהיא פשוט כבר הפסיקה לצרוח", מסבירה ענבל. "היא לא דיברה, היא נראתה לנו אפאתית, מבחינתי זה היה אפילו קצת יותר מפחיד, כי לא הבנו מה קורה איתה".

לאחר כחצי שעה הגיע לוחם האש עם מכשור מיוחד ששחרר את ידה של גילי. "אנחנו נושמים לרווחה, רואים שהיא בסך הכל בסדר, לא איבדה את ההכרה, היד אמנם מאוד אדומה. ככל שהדקות עברו וראיתי ככה שלאט לאט היא חוזרת לעצמה ומתחילה להגיב, אז התחלתי להירגע".

עו"ד גיא אופיר (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד גיא אופיר | צילום: באדיבות המצולם

עו"ד גיא אופיר, שמייצג את המשפחה, אמר כי "שנתיים לפני האירוע הזה, לילדה אחרת באותו בניין קרה אותו דבר, ההורים שלה דיווחו לחברת המעליות על האירוע אבל היא לא עשתה כלום – לא החליפה את המעלית או הדלת. זה בעצם אומר לנו שלחברת המעליות לא כזה שווה לטפל במפגע הזה".