עצמאים, אנשי מחאת השולמנים ובעלי עסקים קטנים התאגדו היום (חמישי) בדרך יפו בתל אביב במטרה להפגין על המצב הקשה שנקלעו אליו בעקבות המשבר הכלכלי הכבד. בעלי חנויות שבאו להפגין, זרקו את הסחורה על הכביש ולאחר מכן הבעירו אותה באש כדי להעביר את המסר: "מתקשרים מהבנק ורוצים תשובות, מה אנחנו אמורים לעשות? אין מה לעשות עם הסחורה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענתם של העסקים הקטנים, בעלי החנויות נופלים בין הכיסאות וחוטפים בין היתר את המכה הקשה ביותר מבחינה כלכלית במסגרת התנהלות הממשלה. בעקבות הקריסה, זרקו חלק מהסוחרים במקום את הסחורה שלהם, שלטענתם כבר אי אפשר למכור בגלל הסגר, ולאחר מכן הציתו. בעקבות האירועים, דרך יפו בתל אביב נסגרה למשך דקות ארוכות וכוחות משטרה גדולים הגיעו כדי להשתלט על האירוע החריג.

הפגנת הלוויה לעסקים הקטנים שפשטו רגל (צילום: החדשות , n12)
הפגנת הלוויה לעסקים הקטנים שפשטו רגל | צילום: החדשות , n12
הפגנת הלוויה לעסקים הקטנים שפשטו רגל (צילום: החדשות , n12)
הפגנת הלוויה לעסקים הקטנים שפשטו רגל | צילום: החדשות , n12

בעלת חנות בגדים ששרפה את סחורתה צעקה במקום: "יש לנו קולקציות שלמות שפשוט הולכות לפח. עכשיו מתחילה להגיע הסחורה של החורף, הכסף נגמר כל העובדים בבית, יש לנו ילדים קטנים בבית, יש לנו עובדים. מתקשרים מהבנק רוצים תשובות, מה אנחנו אמורים לעשות? אין מה לעשות עם הסחורה". מפגין אחר שעמד על ידה צעק: "כואב הלב, הרסתם לה את העסק, מדינה מפגרת".

אתמול חודשה מחאת העצמאים, ועשרות מפגינים הגיעו בשיירת רכבים ארוכה אל מול הכנסת ומחו על המצב הכלכלי הקשה. מחאת השולמנים, שלא שמענו ממנה זה זמן מה, קמה מחדש בעיקר על רקע תוכנית המענקים והסגר השני שהיה קשה לבעלי עסקים רבים. בשלב מסויים, השיירה אף הגיעה לכביש 1 וחסמה אותו למספר דקות, אולם משהגיעו כוחות משטרה למקום הם פיזרו את החסימה והתנועה חזרה לזרום.