מזג האוויר הסוער שחווינו ביממה האחרונה גבה מחירים כבדים בשורה של מוקדים ברחבי הארץ. משעות הבוקר אתמול עבדו כוחות הכיבוי וההצלה וחילצו עשרות אנשים שנתקעו במבנים ובמכוניות. הערים המרכזיות שספגו נזקים הן הוד השרון, הרצליה, אשקלון ונהריה – שבה רחובות רבים היו מוצפים גם עד לשעות הלילה. המערכת הסוערת נמשכת גם היום (שישי), עם גשמים, סופות רעמים וברקים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם היום קיים חשש להצפות במקומות המועדים. הגשמים היום צפויים לרדת במרווחים גדולים יותר, אך סכנת ההצפות עדיין קיימת. כמו כן צפויות גם סופות רעמים וברקים. 

הגשמים צפויים להימשך בעיקר בצפון ולאורך מישור החוף. הטמפרטורות יעלו מעט, אך עדיין יהיה קריר. בשבת צפוי גשם מקומי מדי פעם, ומזג האוויר יהיה מעונן וקריר. בתחילת השבוע הבא יורגש שינוי במגמה, עם התחממות הדרגתית ומזג אוויר נוח יותר.

ברמת גן, תחנת ביאליק של הרכבת הקלה, שנמצאת בתהליכי בנייה, הוצפה גם היא. בנת"ע מסרו שמדובר במים שהגיעו למנהרות בעקבות סירובו של ראש עיריית רמת גן לבצע ניקוז בתחנה. "המים זורמים ומסכנים את הפעלת הרכבת, למרות סיכום בין נת"ע לבין העירייה על הקמת ניקוז משותף", לשון התגובה.

בתוך כך, שרת התחבורה מירי רגב הורתה לפתוח בתחקיר האירוע. מלשכת השרה רגב נמסר: "השרה הנחתה לפתוח מיד בתחקיר האירוע, כדי לאמוד את הנזקים לתחנה, לתקן את הליקויים, לתחקר את מקורם ולוודא את הפעולות הנדרשות למנוע את הישנותם בעתיד".  

בהוד השרון כוחות ההצלה עבדו בשכונות שניזוקו בעיר. נזק כבד נגרם לרכוש – בתים הוצפו, מכוניות כוסו במי הגשמים ורחובות שלמים התמלאו במים. במהלך היום אף פונו בעיר גני ילדים שהיו בסכנה.

אחד הבתים שנפגעו כתוצאה ממזג האוויר הוא ביתו של ניצב בדימוס יאיר יצחקי, לשעבר מפקד מחוז ירושלים. בריאיון לכתבנו, הוא אמר – והתריע: "יש דבר אחד מטריד במיוחד – אין תכנון. המדינה לא מתוכננת, זו לא פעם ראשונה שהמים מציפים כאן. ההצפה הפעם חמורה הרבה יותר, אבל האירוע הזה וגם קודמיו צריכים להדליק נורה אדומה לכל המתכננים והבונים – כדי שדברים כאלה לא יקרו. יש פה בעיית ניקוז חמורה, התרענו עליה, והיא עדיין חוזרת על עצמה".

גם בנהריה נאלצו להתמודד עם הצפות כבדות בכמה רחובות בעיר. תושבים אף חולצו מבתיהם, על ידי כוחות ההצלה בסיוע אזרחים. נחל הגעתון בעיר, שעלה על גדותיו בשנה שעברה, עדיין לא הגיע לרמה הזו מבחינת המפלס.