כמעט שלוש שנים לאחר שהאחות טובה קררו הוצתה למוות על ידי המטופל אשר פרג', והגעגועים העזים לרעייה, לאם ולאחות שכולם אהבו והכירו, הפכו לספר הילדים "מגרת ההפתעות של האחות טובה". "לקח לנו יום וחצי בערך להבין כמה חשוב לנו שיזכרו את אמא, לא בפן האישי שלנו אלא בפן הלאומי. בפן ששם לכולנו מראה כואבת מול הפרצוף ומספר את סיפורה הבלתי נתפס של האלימות בחברה שלנו", אמרה בתה נופר ל-N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הכל קרה מהר, לא היה לנו זמן לעכל, לעבד, להתאבל. מהר מאוד מצאנו מדינה שלמה שמדברת על האישה המופלאה הזו שהייתה ובעיניי תמיד תהיה אמא שלי", סיפרה נופר על התהליך שעברה משפחתה מהרצח הנתעב ועד להחלטה המיוחדת להנציח את אמה דווקא בספר ילדים.

"בחלוף כמה חודשים, ניגשה אלינו המשוררת והסופרת יהודית מליק שירן, מכרה של המשפחה, והציעה לכתוב ספר ילדים שיספר על עבודתה של אמא. במשך זמן רב ידענו שאנחנו רוצים משהו, משהו שינציח אותה כפי שהייתה עם כל הטוב והנתינה שהיו בה. השבוע קיבלנו את העותקים של הספר מבית הדפוס, ומהרגע שקראנו היה לנו ברור שזו בדיוק הדרך שבה רצינו להנציח את אמא. דמותה בוהקת מהאיורים שהיטיבה לאייר רונית נוביק, והתוכן, קריאה של הספר ממלאת באושר מהול בעצב, ומרגישה כמעט כמו לקבל ממנה חיבוק ענק שהיה כל כך חסר".

"את אותו יום שלישי אני לא אשכח לעולם, אני זוכרת כל שנייה ודקה, כל צעד וכל פעימת לב כשהבנתי שאת אמא שלי אני כבר לא אפגוש. באותו בוקר אמא הגיעה לעבודתה כאחות במרפאת "שיכון עממי". הוא נכנס אליה לחדר, חדר מספר 6 עם הכיתוב ליד הדלת "טובה קררו, אחות". הוא הכיר אותה טוב, היה פוקד את המרפאה כדרך קבע, אבל באותו הבוקר הוא לא בא כדי להיבדק. כשסגרה את דלת החדר שפך עליה חומר דליק, הצית וברח".

על המשבר הקשה שחוותה המשפחה לאחר הרצח אמרה: "יש רגעים שחוצים את חיינו לשניים, רגעים שברור לנו שהחיים אחריהם לא ישובו לעולם להיות כפי שהיו. זה היה יום שלישי בבוקר, ה-14.03.2017, ומבזקים בחדשות בישרו על 'שרפה בקופת חולים בחולון'. אחרי כמה רגעים של בלבול קראתי באחד האתרים, שחור על גבי לבן את הכתובת - וישר זיהיתי. קראתי ש'מטופל שרף אחות', קראתי על 'הרוגה במקום' ומילאה אותי הרגשה של ריקנות והבנה שזה הרגע הזה, הרגע שבו הקרקע נשמטת לי מתחת לרגליים".

"הייתה לי אמא מדהימה, אשת חייל אם תרצו, וונדרוומן גרסת המציאות, את רוב היום העבירה בעבודתה כאחות, בשעות אחה"צ טיפלה באביה בן ה-80, נכה צה"ל וניצול שואה ובאחותה הסובלת מתסמונת דאון. גדלתי בבית מתוקתק להפליא, לאמא שמשכימה קום, מכינה כריכים לבית הספר ולעבודה, אמא שידעה ליהנות מדברים קטנים כאילו זה עתה זכתה בפיס. כוס קפה הפוך הייתה מאירה לה את היום, שיחת טלפון או הודעת בוקר טוב היו הכרח כדי לפתוח את הבוקר".

טובה קררו ובתה נופר

ב-2017 הוגש כתב אישום נגד אשר פרג' ששרף למוות את קררו. בכתב האישום תוארו בפירוט מטלטל מעשיו השפלים שהובילו למותה. "המטופל אשר פרג' שרף למוות את האחות טובה קררו, אחות קופת חולים "כללית" בחולון לפני שנתיים וחצי. הוא הגיע למרפאה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת, ובהמשך, משסבר הנאשם שהחיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי האחות קררו וקרוביה. אז הוא גמל בליבו שבכוונתו לגרום למותה של קררו".

לפי כתב האישום, הצטייד פרג' בבקבוק שהכיל חומר דליק ובשני מציתים. הוא התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם, אצל קררו. למוחרת הגיע למרפאה והמתין לתורו עד שנקרא על ידה לביצוע הבדיקה. כששהו יחד בחדרה, שפך פרג' על קררו את החומר הדליק והצית אותה. מיד לאחר מכן עזב את החדר, בעודה נשרפת בחיים, הוא אחז בידו האחת בבקבוק שבו בערו שאריות החומר הדליק ובמצית בוער בידו השנייה. הוא השליך את הבקבוק והמצית מידיו ועזב את המקום. מותה של קררו נקבע במקום.

ביולי שעבר נגזר דינו של פרג' שנשלח למאסר עולם מאחורי סורג ובריח. בנוסף לעונש הכבד חייב בית המשפט על פרג' לשלם למשפחתה של קררו ז"ל 258 אלף שקלים. אולם לפני חודשיים הוא מת מפצעיו בבית החולים אסף הרופא (שמיר) בצריפין לאחר שניסה לשים קץ לחייו.

כלל ההכנסות ממכירת הספרים יוקדשו להקמת קרן ע"ש טובה קררו ז"ל למתן מלגות עבור נוער בסיכון. לפרטים ולרכישה ניתן לפנות לדוא"ל kararo4community@gmail.com או לטלפון 0523924794.