לא כל מי ששומע ורואה את העדויות של מחלימי הקורונה מקבל אותן כפשוטן. שרונה כהן, חולת קורונה שהחלימה, מספרת כיצד אנשים רבים ברחבי הרשת אמנם מחזקים ותומכים במי שנחשף והשתתף בקמפיין ההסברה של משרד הבריאות, אך באותו הזמן יש גם כאלה שמטיחים בהם האשמות, מקללים אותם וטוענים שהם שקרנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לתכנית "שש עם" היא מספרת על תופעות הלוואי הקשות שממנה סובלים רבים מחבריה שחלו ועל השיימינג שרץ ברשתות שאומר שהן תופעות "מומצאות". "צריך לציין ולהגיד שמרבית התגובות הן מאוד תומכות ומעודדות אבל נתקלנו בתגובות מאוד קשות גם", סיפרה כהן. "אני אישית נמנעת מלקרוא תגובות של גולשים, אבל החברים שלי חוטפים קשה וקשה להם עם זה ברמה הנפשית".

כששאלנו את כהן במה מחלימי הקורונה שהשתתפו בקמפיין ההסברה של משרד הבריאות מואשמים היא תיארה: "ראשית מאשימים אותנו שאנחנו שקרנים ושחקנים ו'שילמו לנו הרבה מאוד כסף' על הקמפיין הזה. אומרים שאנחנו מטומטמים וכל גידוף אפשרי שאפשר לעלות על הדעת, יש כל מיני פוסטים כאלה של שיימינג ברמה האישית. חלק מאוד קשה להם להתאושש מהתגובות האלה אחרי שהם קוראים אותן".

אישה עם מסכה על רקע הנחיות הקורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
אישה עם מסכה על רקע הנחיות הקורונה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניסינו להבין מדוע אנשים מקדישים מזמנם כדי לגדף ולהטריד את משתתפי הקמפיין, אז הסבירה כהן: "זה לא חדש שיש אנשים שמכחישים את הקורונה. יש אנשים שפחות מאמינים בממצאים, במחלה, בתפוצה. דווקא אנחנו, שמעודדים לשמור על ההנחיות, כדי שהסגר יהיה יותר קצר ונחזור לחיים שלנו אנו מואשמים בעצם בתור כאלה שמעודדים את הסגר ומעודדים פירוד, מה שכמובן לא נכון".

לבסוף, סיפרה כהן על תופעות הלוואי שהיא וחבריה שהחלימו מהנגיף, עדיין חווים, לעיתים חודשים אחרי שהחלימו. "אני שומעת בפורום בפייסבוק, על כל התופעות הקשות של לילות ללא שינה, ממש מתכתבים בפייסבוק תוך כדי. יש לחלק מהאנשים כאבים מאוד קשים בגוף, בעיות ראייה ושמיעה, נשירות שיער איומות. כל מה שאני אומרת בתשדיר מופיע אצל אלפי חולים. הם פשוט מפחדים להיחשף בגלל הסיבה הזו. אני לקחתי על עצמי את החשיפה כי ידעתי שאני אוכל לעמוד בזה, יש לי את הביטחון לעשות את זה, אבל אנשים מפחדים ולכן חושבים שאנו מעטים".