אלעד בר אריאל הוא מורה לתקשורת ומחשבים שמלמד כבר 3 שנים בבית ספר בתל אביב. החודש ביקש לעבור למשרת אם - הטבה כלכלית שתאפשר לו תוספת שכר על אותו מספר שעות עבודה או שיוכל לעבוד פחות ושכרו לא ייפגע. למרות שעמד בקריטריונים, במשרד החינוך לא אישרו לו את המעבר כי "יש לו בן זוג מאותו מגדר". כעת הוא טוען: "זו אפליה מגדרית מדרגה ראשונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"קוראים לי אלעד ויש לי ילדה בשם אלבי, בת חמש. אני חי עם בן זוג", הציג עצמו בר אריאל. "היות ויש לי מספיק שעות ובן זוגי הוא עצמאי, אז אני זכאי בעצם, אמור להיות זכאי, לקבל משרת אם, שזה בעצם תנאים שהם מעט משופרים".

אבל למרות שעמד בקריטריונים של משרד החינוך, התשובה שקיבל מהם הייתה אחרת: "לא ניתן לאשר משרת אם לעובד שיש לו בן זוג מאותו מגדר". אלעד לא ויתר והחליט לפנות גם לשר החינוך גלנט. בלשכתו ענו לו שעל פי התקנות, לא ניתן לאשר זאת והדבר נמצא בטיפול נציבות שירות המדינה. בנציבות גלגלו את האחריות חזרה למשרד החינוך.

האפליה המגדרית במשרד החינוך (צילום: חדשות 12)
"אני פחות הורה מזוג סטרייטים?". אדם בר אריאל | צילום: חדשות 12

בר אריאל תהה מדוע זכויותיו שונות משל הורים סטרייטים: "בעצם, מה? אני פחות הורה מזוג סטרייטים, שיש שם אבא ואימא, אז הם הורים אחרים? הם מחלקים את הזמן אחרת? המשאבים הכלכליים והמשאבים של הזמן שאני צריך הם שונים?". הוא אף קרא לילד בשמו וטען לאפליה מדרגה ראשונה: "משהו כאן הוא לא תקין, זאת אומרת, זו אפליה באמת מגדרית מדרגה ראשונה".

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, התייחסה למקרה: "הבעייתיות במקרה של אלעד המורה היא שהמדינה מונעת ממנו זכויות סוציאליות בסיסיות רק בגלל שהוא נשוי לגבר. הם מתייחסים אליו כאל הורה סוג ב'. ושני אלה רבים ביניהם, ובינתיים מה שקורה זה שבמשך שבועות, אלעד לא מקבל את הזכויות שמגיעות לו".