חוכמת המונים תביא להוזלה במחירי הרכבים בישראל? החל מיום ראשון הקרוב יוכלו רוכשי רכבי יד שנייה לדווח, באופן וולונטרי, על עלות הרכב שרכשו ועל הקילומטראז' שעבר. בכך יוכלו לסייע ביצירת מאגר מידע נגיש וחינמי לציבור הרחב, שיכיל גם את כל הנתונים על רכבים שנמכרו - ויקבע שווי שוק לרכב לפי הדגם והשנה הרלוונטיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היוזמה הזו של שרת התחבורה מירי רגב שעליה דיווחה כתבתנו עמליה דואק, בחודש יולי במהדורה המרכזית, נועדה להחזיר את הכוח לידיו של ציבור בהקשר הזה, בעוד שכיום מי ששולט בשוק המכוניות המשומשות הם עורכי מחירוני הרכב לוי יצחק ויד 2. משם, הנתונים יוזרמו לאתר אינטרנט ייעודי שיעמוד באופן נגיש וחינמי לכל אזרח, בדומה לאתר הנדל"ן שהקים משרד האוצר.

לשם הקמת המאגר הוקצו מיליון שקלים והוא יושק בעוד כחודשיים. יוזמה נוספת עדיין נמצאת בשלבי תכנון ובמסגרתה ייבנה גם מאגר היסטוריית רכבים, על ידי מערכת אחידה אליה יהיו מחוברים כלל המוסכים בארץ. על ידי השילוב בין היוזמות, שואפים במשרד התחבורה לייצר מצב של שקיפות מקסימלית, שלבטח ייטיב עם הצרכן הממוצע לאחר שזה ניגש לקנות רכב יד שנייה, הן מבחינת המחיר והן מבחינת האיכות.