שלושה ימים לאחר שנהרג אהוביה סנדק ז"ל בהתהפכות רכב במהלך מרדף משטרתי, שלושת השוטרים שהיו מעורבים במרדף נחקרו אתמול (חמישי) באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים. כפי שפרסמנו אמש במהדורה, במקרה דומה שאירע בעבר שילמה המדינה מאות אלפי שקלים לרוכב אופנוע צעיר ששוטרים ניהלו אחריו מרדף ופגעו בו במכוון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הסכום שהמדינה הסכימה לשלם בהסכם פשרה לידידיה מלכה מירושלים עומד על לא פחות מ-800 אלף שקלים. זאת, כדי שידידה יסיר את התביעה שהגיש נגד שוטרים שפגעו בו במכוון במהלך מרדף אחריו.

ידידיה מלכה רכב על הקטנוע שלו לפני כשלוש שנים בכביש 443, סביב השעה 1:00. הוא הבחין בניידת משטרה שנוסעת אחריו, ולפתע הגיע רכב סוואנה מוסווה - וניגח את הקטנוע בעוצמה. ידידיה הוטח אל צדי הכביש, וזה לא היה סוף הסיפור מבחינתו.

בלשים בלבוש אזרחי ירדו מהסוואנה, רצו לעבר מלכה וחשמלו אותו באקדח טייזר. הם חבטו בו, אזקו את ידיו ורק אז הם לקחו את רישיון הנהיגה שלו ונוכחו לדעת שטעו בזיהוי. בשלב זה הסירו הבלשים את האזיקים מידי הצעיר ואפשרו לצוות של מד"א לפנות אותו לקבלת טיפול בבית חולים.

איתמר בן גביר (צילום: מתוך "עובדה", קשת 12)
"המשטרה צריכה להבין שדמם של אזרחים אינו הפקר". עו"ד בן גביר | צילום: מתוך "עובדה", קשת 12

למרות כל מה שקרה באותו אירוע, במח"ש החליטו להעביר את הטיפול בתיק הזה נגד השוטרים לידי המשטרה לטיפול משמעתי. מלכה החליט באמצעות פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר, להגיש תביעה אזרחית. בפרקליטות הבינו שאסור שהתיק הזה יגיע לבית המשפט ולכן מיהרו לפצות אותו ב-800 אלף שקלים.

מעו"ד בן גביר נמסר: "דווקא בימים האלה, שאנחנו עוסקים בהריגתו של אהוביה, יש חשיבות כל כך גדולה לפסק דין ולעובדה שמדינת ישראל משלמת 800 אלף שקלים לאדם שערכו אחריו מרדף סרק, ניגחו את האופנוע שלו, הורידו אותו מהכביש ועוד הוסיפו והרביצו לו, וירו בו בטייזר. המשטרה צריכה להבין שדמם של אזרחים אינו הפקר".

מעו"ד יוספי מזר נמסר. "טוב עשתה הפרקליטות שהסכימה להתפשר. רק כשהשוטרים יכניסו את ידם לכיס וישלמו מכספם, הם יתחילו ללמוד לקח".