שר האוצר ישראל כ"ץ וסגן השר לביטחון פנים גדי יברקן הודיעו הערב (רביעי) על בחינת תוכנית להקמת יישוב קהילתי מעורב ליוצאי העדה האתיופית. על פי ההודעה המשותפת של השניים, התוכנית להקמת היישוב שבמרכזו תעמוד מורשת קהילת "ביתא ישראל" תובא להחלטת הממשלה. "אני בטוח שהישוב הזה יצליח ויאפשר לעדה להביא לידי ביטוי את האיכויות המיוחדות שלה עם הרבה כבוד וגאווה", אמר השר כ"ץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפגישה שהתקיימה היום, הוחלט על הקמת היישוב בשיתוף משרד ראש הממשלה. שר האוצר, ישראל כ"ץ ברך על המהלך ואמר: "אני תמיד שמח להיפגש עם סגן השר לביטחון פנים, אנחנו חברים כבר 20 שנה, עם הרבה יוזמות משותפות". הוא המשיך: "היום סגן השר יברקן סגר לי מעגל כשהעלה את הרעיון להקים ישוב שבמרכזו מורשת יהדות אתיופיה על כל התרבות וההיסטוריה".

"אני תומך נלהב של היוזמה הזאת ואנחנו נעזור לו לקדם את זה יחד עם רה"מ וכל הגורמים", הוסיף כ"ץ. "אנשים יעלו לרגל ליישוב זה כדי ללמוד את המורשת של העדה הנפלאה, שהיא מסורת ותרבות של אלפי שנים. נעשה ונצליח".

סגן השר, גדי יברקן אמר: "הקמת הישוב היא מהלך ציוני ושרשי, סגירת מעגל היסטורית של קהילה שהלכה ברגל לארץ ישראל תוך כדי שאלפים מבניה ובנותיה הקריבו את חייהם במהלך המסע. הישוב יאפשר פתרון דיור איכותי לזוגות צעירים, וייתן מקום מרכזי לחיי קהילה בהתאם למסורת הייחודית והעתיקה של "ביתא ישראל. ישוב מעורב זה יהיה תמצית הישראליות, דוגמה לשילוב ולחיבור בעם ישראל".