ניידת של משטרת ירושלים שעסקה בפעילות אכיפה של הנחיות הקורונה הותקפה אמש (שבת) ברחוב שבטי ישראל בשכונת מאה שערים. במקביל, אחרי הפרסום במהדורה המרכזית, פשטה המשטרה על ישיבת פוניבז' בבני ברק: למנהל הישיבה נרשם דוח בסך 5,000 שקלים והנוכחים במקומות נקנסו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, מהמשטרה נמסר כי גם במהלך סוף השבוע נמשכו מאמצי האכיפה נגד מפירי צו בריאות העם שבמעשיהם מסכנים את בריאותם ואת הציבור. במסגרת הפעילות שנערכה בבני ברק בשבת האחרונה, איתרו השוטרים 22 בתי כנסת שפעלו בניגוד לתקנות. השוטרים הורו על סגירתם ורשמו דוחות לגבאים ולמתפללים. בנוסף, נרשמו עשרות דוחות לאנשים שנראו ללא מסכה במרחב הציבורי ולעסקים שפעלו בניגוד להנחיות.

המשטרה עדכנה כי משישי ועד שבת אחר הצהריים, המשטרה חילקה כ-7,000 דוחות בגין ההפרות השונות של תקנות המאבק בקורונה ברחבי הארץ. מרבית הדוחות ניתנו בגין יציאה ממקום המגורים למטרה אסורה (5,171). 1,415 דוחות ניתנו בגין אי עטיית מסיכה, 98 בגין הפרות חובת הבידוד, 209 בגין שהייה אסורה בסוכה של אחר ואיסור השהייה במקום פתוח לציבור ובבית עסק שפעילותו נאסרה בניגוד לתקנות.

"גם במהלך הימים הקרובים, משטרת ישראל תמשיך לפעול יחד עם הרשויות ויתר גורמי האכיפה לבלימת התפשטות נגיף הקורונה במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו", נמסר. "המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל".