ארוסתו של אהוביה סנדק ז"ל, שלהבת גולדשטיין, תיאמה מראש להגיע אתמול (שלישי) לאסוף את התפילין של ארוסה עם סיום השבעה. בדרכה לימ"ר ת"א, וידאו החוקרים שהיא אכן מגיעה בשביל "לאסוף את התפילין" - אבל בפועל, התברר שהם תכננו גם לזמן אותה לעדות, מבלי שנאמר לה על כך מראש. בעדות הם הטיחו בה האשמות קשות: "הם אמרו לי שלא יתנו לי את התפילין כי אני חוצפנית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כשהגיעה גולדשטיין לתחנה, נאמר לה כי יימסר לידיה התפילין רק אחרי שתסכים למסור עדות. "הייתי שם יותר מ-3 שעות. רצו לקחת לי את הטלפון, ולא הסכמתי, אז הכריחו אותי לכבות אותו", אמרה. בין היתר אמרו לי: 'את מתארת את אהוביה כאילו הוא היה ערס ורע לב. את מגדירה את עצמך פושעת? כי את מתנהגת כמו אחת'".

 "וגם קראו לי שקרנית וחוצפנית. הם אמרו לי 'את נותנת עדות שקר. לא ניתן לך את התפילין כי את חוצפנית'", הוסיפה גולדשטיין. "אחרי כמה דקות הם חזרו בהם והסכימו לתת לי, והלכתי משם. זה היה מצב ממש מאיים. אני ילדה, ומתקיפים אותי כאילו אני אחרונת הפושעים. רק באתי לקחת תפילין, בכלל לא הייתי מוכנה לזה. הם זלזלו ופגעו בי".

אהוביה סנדק בן 17 מבת עין, ההרוג בתאונה בבנימין
אהוביה סנדק ז"ל

בדיון הארכת המעצר אתמול של הנערים המעורבים בתאונה, אמר ראש צוות החקירות המשולב של המשטרה ומח"ש, פקד אסי גרוסמן, כי השוטרים בתאונה "פעלו כפי שהיו צריכים לפעול. הם מלח הארץ, פעלו כמצופה מהם ותו לא". לאחר הדיון, פנו עורכי הדין המייצגים את משפחת סנדק לבג"ץ בדרישה "לאסור על המשטרה לחקור את השוטרים המעורבים באירוע".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ביקר בחריפות את התנהלות המשטרה: "בימים האחרונים ישנה עליית מדרגה מציקה מאוד בחקירת המשטרה. כעת המשטרה מתחילה להכפיש את אהוביה ז"ל, ואת כל הסובבים אותו לרבות ארוסתו, משפחתו וחבריו. בדרך הזו מנסים השוטרים והחוקרים להתעלל ולהתעמר. מדובר בתופעה מסוכנת שמלמדת על עוד נדבך בחקירה הלא אוביקטיבית הזאת שצריכה להיפסק".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מנהלת חקירותיה במקצועיות וברגישות המתבקשת במטרה להגיע לחקר האמת, וכך עשתה גם במקרה האמור, עת זימנה את נשוא פנייתך וזו התייצבה כנדרש".