שירביט הודיעה – לא נשלם את הכופר: חברת הביטוח "שירביט" הודיעה הבוקר (שישי) כי החליטה שלא להיענות לדרישות הכופר של ההאקרים שפרצו למאגרי החברה וגנבו את פרטי לקוחותיה. הדד-ליין שהציבו הפורצים פקע בשעה 9 בבוקר - והם החלו לפרסם פרטים של לקוחות, ביניהם תמונות של תעודות זהות, מסמכים רפואיים, תלושי משכורת ופרטים אישיים נוספים. ההאקרים פרסמו גם תמונות מאירועים סגורים של חברת שירביט. בהודעת החברה נאמר: "לא ניכנע לטרור מסוג זה".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חברת "שירביט" פרסמה הבוקר הודעה שבה נאמר כי "במהלך משא ומתן שנוהל לאורך כל הלילה, הגיעו כל הגורמים המקצועיים למסקנה גורפת כי לטרור הסייבר יש עניין בפגיעה אסטרטגית – ולא עומד מאחוריו מניע כספי כלשהו".

ההאקרים פרסמו הבוקר הודעה מטעמם, שבה נכתב: "חברת שירביט לא שילמה את הכסף עד כה. נראה שדליפת פרטיהם של הלקוחות, העובדים ועובדי המדינה לא חשובה להם. אם כך, נעשה מה שהתחייבנו בשעה 9". החל ב-9 הפורצים אכן פרסמו את תעודות הזהות של כמה לקוחות, וכן מסמכים רפואיים חסויים, תלושי משכורת של לקוחות החברה, פנקסי שקים ומסמכים רגישים נוספים.

בנוסף הפיצו ההאקרים תמונות מאירועים סגורים של חברת שירביט - בין היתר מה שנראה כמו הדלקת נרות חנוכה במשרדי החברה ותמונות מחתונות ואירועים נוספים. בהמשך פרסמו הודעה שבה נכתב: "עמדנו במילתנו. חברת שירביט לא רצתה לשלם לנו והראתה לכולם שהמסמכים של לקוחותיה לא חשובים לה. אנחנו עדיין עומדים מאחורי דברינו", כך בהודעת הפורצים.

פרטים חדשים שדלפו משרביט

ההאקרים, שמפרסמים את הודעותיהם בערוץ פתוח ביישומון טלגרם, איימו כי אם הכסף לא ישולם עד למועד הם צפויים להדליף פרטים של משתמשים רבים – ולהכפיל את דרישת הכופר. הסכום הראשוני שדרשו הפורצים הוא 50 מטבעות ביטקוין – השווים בערכם למיליון דולר.

מנכ"ל שירביט, צביקה ליבושור, אמר הבוקר: "שירביט מתמודדת עם מתקפת סייבר עוינת שמאחוריה עומד גורם המבקש לבצע פגיעה אסטרטגית. החברה לא תיכנע לטרור מסוג זה ותפעל בדרכים העומדות לרשותה כדי להגן על לקוחות החברה ועל המידע המצוי בחברה, בתיאום עם כלל הרשויות הממלכתיות המלוות מקרוב מאוד את ניהול האירוע".

החברה שכרה מומחה משא ומתן שניהל מגעים ממושכים עם ההאקרים. לבסוף, כך טוענים בחברה, השתכנעו שהמניע הכספי הוא לא זה שעומד מאחורי התוקפים.