מצבו של הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הציבור הליטאי בן ה-92, מוסיף להיות טוב - כך נמסר אמש (שבת) מביתו של הרב. לצד תמונתו של הרב לומד בביתו, פורסמה גם הכחשה על דיווחים שונים שנפוצו על מצבו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במהלך החג והערב, הרב מרגיש ברוך השם טוב וקיים את סדרי לימודו, התפילות וסעודות החג כרגיל", נמסר. "הציבור נקרא להמשיך להתפלל וללמוד כהצעת הרב, לחיזוקו והחלמתו השלימה של רבינו שמריהו יוסף חיים בן פעשא מרים לרפו"ש בתושח"י. לאור ריבוי השמועות, אין אחריות על הודעות שאינן מבית הרב".

בשישי נמסר מביתו של הרב כי "בעקבות שינוי מסוים במדדי חום גופו של הרב שליט"א, הרב נבדק ונמצא חיובי לקורונה. הרב מרגיש כעת טוב וממשיך בסדרי לימודו כרגיל, תחת השגחה רפואית צמודה". גם אתמול ביקשו בבית הרב מהציבור להתפלל לרפואתו.

רק בחמישי פורסם תיעוד של הרב קנייבסקי בביתו, כשהוא מעודד ללכת ולהיבדק גם בימי חול המועד. הרב קנייבסקי טען כי מדובר ב"פיקוח נפש" והורה לגשת לבדיקות קורונה. הרב קנייבסקי נחשב למחמיר פחות בנוגע לשמירה על הנחיות הקורונה. זו הפעם הראשונה שפורסם סרטון שבו הוא מתייחס למגפה בקולו – לאחר חודשים שהוראות הופצו בשמו בעל פה.

הרב קנייבסקי (צילום: Photo by Yaakov CohenFlash90)
צילום: Photo by Yaakov CohenFlash90

בהודעה מטעם הנשיא ריבלין נאמר כי הוא מתפלל לרפואת הרב: "לקיים בנו חכמי ישראל. תפילתי מעומק דליבא לרפואה שלמה למרן הרב חיים קנייבסקי שליט״א, הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יִמָּלֵּא רַחֲמִים עָלָיו לְהַחֲלִימוֹ וּלְרַפְּאֹתוֹ וּלְהַחֲזִיקוֹ וּלְהַחֲיוֹתוֹ, וְיִשְׁלַח לוֹ מְהֵרָה רְפוּאָה שְׁלֵמָה מִן הַשָּמַיִם", כך הודעת בית הנשיא.

ראש הממשלה נתניהו כתב: "אני מאחל החלמה מהירה ושלמה לגאון התורה, הרב חיים קניבסקי. בשעה זו אני מצטרף לתפילות של המוני בית ישראל למען בריאותו של הרב, ברוח הכתוב: "כִּי חַיִּים הֵם לְמֹצְאֵיהֶם, וּלְכָל בְּשָׂרוֹ מַרְפֵּא" (משלי ד', כ"ב)".