הורים רבים תהו מה לעשות עם הילדים בבית בימי הסגר והשחקן אלון חמאווי מצא את הפתרון. מוקדם יותר היום (חמישי) הוא פרסם ברשתות החברתיות סרטון בו גפן, בתו הקטנה, רק בת שנתיים וחצי, מפגינה כישורי חשבון מהיר ואנגלית. בשיחה שקיימו חמאווי ובתו עם אורן וייגנפלד ב"מהדורה ראשונה", גפן הציגה את יכולותיה. "עשרים שנה אני עובד בתעשייה ובחיים לא עשו עליי כתבה", אמר חמאווי. "היא אמרה כמה מספרים וכל התקשורת הגיעה זה מטורף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"היא רק בת שנתיים וחצי ואין לי מושג איך היא יודעת את זה אתה מאמין לי?", סיפר. "קורונה, סגר, לא היה הרבה מה לעשות ומה שנותר זה ללמד אותה מתמטיקה ואנגלית. זה התחיל במספרים נמוכים ואז פתאום היא יודעת והיא שואלת".

חמאווי סיפר כי הוא ורעייתו החלו ללמד אותה ולפתע הם הבחינו שהיא מצליחה לזכור מספרים גבוהים מאד: "פתאום היא מצליחה להגיע ל-250 אלף, מיליון ואפילו יותר. היא פשוט ביקשה שנלמד אותה אז נתנו לה מידע. והיא אוהבת את זה".

במהלך השיחה גפן הפגינה את יכולותיה והצליחה לתרגם את כל הצבעים מעברית לאנגלית. "האמת שאני ואשתי שחקנים ואנחנו לומדים המון המון טקסטים ואולי משם הזיכרון שלה", תהה. בהמשך הוא התייחס לפגיעה שספג ענף התרבות: "בימים האלו להיות שחקן זה לא פשוט. אנחנו עושים גם דברים אחרים אבל מקווים לחזור לעבוד באופן מלא בקרוב".