נועם ויגלמן מכוכב יאיר אמנם רק בן 10, אך התבגרות לצד אח על הספקטרום האוטיסטי הביאה אותו להיכרות אישית עם ילדים שמתמודדים עם מוגבלויות ולרצון לעשות משהו למענם. אז הוא הקדיש מזמנו במשך חצי שנה כדי לגייס כסף לילדי שלווה בדרך מיוחדת משלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוא האח השלישי במשפחה בת 4 ילדים. בימי שגרה נועם פעיל מאוד ונהנה מתחביבים כגון נגרות וגננות. עם תחילת הסגר הראשון, נועם החל לבלות זמן ממושך יותר עם אחיו, ביניהם גם גיא בן ה-15, שמאובחן על הספקטרום האוטיסטי ברמת תפקוד בינונית ואינו ורבלי.

במקביל נועם גילה את עולם הבישול ונשאב אליו, וחשב כיצד הוא יכול לשלב את אהבתו לאחיו לבין אהבתו החדשה, הבישול. הוא החליט להכין מלבי ולמכור אותו בישוב. את הכסף שהרוויח, החליט נועם לתרום לעמותת "שלוה", שמטפלת ב-2,000 ילדים שמתמודדים עם מוגבלויות מדי שבוע בשלל תכניות שונות.

נועם מכוכב יאיר
נועם ויגלמן

"אני חושב שכל אחד ואחד מהם הוא ילד מדהים", סיפר נועם, שאמנם אסף בסך הכל 300 שקלים אך הוא מרגיש שאין גאווה יותר גדולה מזו. "אני רוצה שיהיה להם כיף. זה חשוב לעשות טוב בשביל אחרים".

ב"שלוה" התרגשו מאוד מהמחווה של נועם והתפעלו מהיוזמה. "הבגרות של נועם מדהימה ומעוררת השראה. היכולת שלו לחבר בין עולם המוגבלויות לקהילה וליזמות, ולקדם את ערכי השילוב והנתינה מדהימים", נמסר מהנהלת העמותה. "ילדי 'שלוה' התרגשו מאוד ושמחו לראות את נועם בסרטון ומעבר לתרומה המדהימה שלו, הם כבר לא יכולים לחכות לטעום את המלבי שלו".

בעמותה הזמינו את נועם ושאר אחיו לסיור במרכז הפעילות שלהם בירושלים: " הילדים כל כך מחכים לו וכמובן למלבי שלו".

ניתן לתרום לעמותת "שלוה" כאן או באמצעות העברה בנקאית: בנק מזרחי (20) סניף כנפי נשרים 539 מס חשבון: 193553