הסוף להנחיה המקוממת: בג"ץ דן היום (ראשון) בעתירה של מאמני כושר ומורים למחול כנגד ההנחיות שאסרו עליהם לגבות תשלום על אימונים בשטחים פתוחים כחלק ממגבלות הקורונה. במהלך הדיון, המדינה חזרה בה מהדרישה לאסור על מאמנים לגבות כסף על אימוני ספורט ושיעורי מחול - מה שיותר מעתה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הדיון, השופט אלכס שטיין התייחס להחלטה להשיב לפעילות חנויות רחוב וקניונים, בעוד תחום הספורט והמחול נשאר סגור ואמר: "חנויות מזמנות התקהלות, ודווקא המקומות האלו יש מקום מוגבל של לקוחות. זה לא שמישהו למשל ייכנס מהרחוב וירקוד שם, יש להם את הקהל שלהם".

"השאלה היא אם אין דרך להיות יותר מידתיים", אמר השופט נועם סולברג. "כלומר, אם תהיה התחייבות למסכה וריחוק חברתי, אולי ניתן לצמצם כך את הפגיעה בחופש העיסוק". 

"הבהרנו שעל אף סמכות הממשלה, כל מתן שירותים שלא בבית העסק הוא מותר", מסרה בדיון עו"ד ענת גולדשטיין, שייצגה את משרד הבריאות בדיון. "ניתן יהיה לאמן במרחב הציבורי ולגבות על כך תשלום. המחלוקת שבפנינו היא האם נכון כעת לאפשר פעילות בחללים סגורים. משרד הבריאות גיבש מתווה לפיו תחומי העיסוק האלו יחזרו לפעולה רק בשלב הרביעי ואנחנו נמצאים בשלב השני".

עו"ד גלעד בר-טל ממשרד "קטן לורנץ בר-טל טלמור" שמייצג את האגודה למחול, תרבות הגוף והתנועה מסר ל-N12 עם תום הדיון: "היום התקיים דיון בבג"צ ובו המדינה חזרה בה ואפשרה את גביית התשלום והעתקת הפעילות העסקית החוצה שמאפשרת סנונית ראשונה של חזרה לפעילות. בית המשפט לא נדרש להתערב בנושא בעקבות החלטת המדינה לחזור בה מההנחיה האבסורדית ולתקן את דרכה".