שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ סיים היום (חמישי) את ביקור הבזק שערך בארצות הברית, שבו פגש את מקבילו מזכיר ההגנה האמריקני מייק אספר. גורם ביטחוני בכיר אמר כי מגמת ההסכמים בין ישראל לבין מדינות שונות במזרח התיכון צפויה להימשך, וחשף: "סודן ובהמשך סעודיה ייצאו מהארון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הייתה פגישה טובה, שעסקה ביתרון האיכותי של ישראל", אמר הגורם הביטחוני. "עסקנו בנושאי ההצטיידות, החימוש, המשך שיתוף הפעולה המודיעיני והמבצעי במזרח התיכון". עוד הוסיף הבכיר כי "חידשנו את הנדרים על ההתחייבות האמריקנית ליתרון האיכותי הישראלי – וזה חשוב מאד במיוחד בשל ההסכמים במזרח התיכון".

הדבר המשמעותי ביותר שאמר הגורם הביטחוני היה באשר להמשך מגמת הנורמליזציה במזרח התיכון. הוא סיפר כי סודן, ובהמשך גם סעודיה, "ייצאו מהארון" בנושא זה, כלשונו. באשר לצעדים מול סודן אמר כי הם יקדמו בתוך ימים, וכי גם סעודיה מתקרבת למהלך דומה.

שר הביטחון גנץ בפגישה עם מקבילו האמריקני (צילום: שמוליק עלמני, תקשורת שר הביטחון)
צילום: שמוליק עלמני, תקשורת שר הביטחון

בתוך כך, שר הביטחון גנץ סיים ביקור בזק בוושינגטון, שם נפגש עם מזכיר המדינה האמריקני מארק אספר בפנטגון. בסיומה של הפגישה, אמר גנץ: "הובלנו בשבועות האחרונים דיונים חשובים שמבטיחים את המחויבות של ישראל לשימור עליונותה הביטחונית."

גנץ הוסיף: "אנחנו נכנסים לעידן של נורמליזציה במזרח התיכון, שתוכל לסייע מול התוקפנות האיראנית באזור. ביחד עם ארה"ב וידידותינו הוותיקות והחדשות, נבטיח שיתוף פעולה פורה"