מתוך 2,256 הנדבקים בקורונה שהתגלו היום (רביעי) - 798 הם חרדים, כלומר 35.7% מסך התחלואה ביממה האחרונה. נוסף על כך, אחוז הבדיקות החיוביות בחברה החרדית עומד על 17% בממוצע השבועי. לאור נתונים אלה, אחראי המאבק בקורונה במגזר החרדי, אלוף (מיל') רוני נומה, הבהיר כי הכוונה להקל בהגבלות בשבועות הקרובים ככל הנראה לא תכלול את הערים האדומות. "אנחנו לא מספיק רחוקים מסוכות כדי להבין מה החג גרם לנו", הוסיף נומה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חלק מהערים האדומות החרדיות יישארו בסגר במתכונת הנוכחית לפחות בשבועות הקרובים" , הבהיר נומה. "רמת התחלואה לא מאפשרת להוציא אותם מסגר כזה. עובדים כעת על השאלה כיצד ייראו החיים בתוך הערים האדומות בזמן הזה. אני לא רואה מצב שנוכל לאפשר פתיחת תלמודי תורה בימים הקרובים. עובדים על מתווה פתיחת ישיבות עם פנימיות, ומנסים להגיע להסכמה על עיתוי הפתיחה ולהפיק לקחים מהפעם הקודמת".

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הוסיף על כך: "היינו מאוד מודאגים משיעור הבדיקות החיוביות במגזר החרדי שהתקרב ל-30%, כשבמגזר הכללי הוא עמד על 15%. כעת השיעור במגזר החרדי עומד על 17% וזו ירידה מאוד יפה, אבל עדיין השיעור עדיין גבוה. אפשר לשדר אנחת רווחה אבל לא שוויון נפש. לגבי פתיחת מוסדות החינוך החרדים - לא נשמח לראות שוטרים במדים מסתובבים בבתי ספר וילדים וילדים מפחדים. לכן צריך להגיע להבנות מתוך כבוד לרבנים, לילדים ולמשפחותיהם".

אתמול החליטה הממשלה להאריך את תקנות הסגר בחמישה ימים, ולא האריכה את ההגבלות שהוטלו במסגרת מצב החירום על קיום הפגנות במרחק העולה על קילומטר ממקום המגורים. מחר בשעה 13:00 יכונס קבינט הקורונה לדיון נוסף שבו יחליטו השרים על הקלות בהתאם לנתוני התחלואה. בין השינויים שייבחנו: פתיחה של עסקים קטנים ללא קבלת קהל, גני ילדים ואיסוף עצמי (טייק-אוואי) החל משבוע הבא.

גורמים המעורים בפרטים אמרו ל-N12 כי נראה שתקנות הסגר ההדוק לא יוארכו מעבר למועד פקיעתן הנוכחי - יום ראשון בחצות, והקבינט צפוי להודיע מחר על פתיחת גני הילדים והמגזר העסקי החל מיום שני הקרוב. החלטה זו תאפשר לכנסת לפקח על המהלך, ולדון בו בוועדת החוקה בתחילת השבוע הבא. ואולם, במשרד הבריאות, במל"ל ובסביבת ראש הממשלה טוענים: רק נתוני התחלואה יקבעו.