חוקר בדרגת רב סמל מתקדם מתחנת גליל תועד משפיל חשוד בחדר החקירות, ובעקבות במקרה – עונשו של העבריין קוצר, כך נחשף הערב (רביעי) במהדורה המרכזית. בתיעוד שפורסם לאחר הרשעת העבריין, נראה החוקר אומר בין היתר לנחקר "אתה אפס, בן אדם רע". החוקר אמר בתגובה בדיון בעניינו: "זה עבריין ודיברתי איתו בשפתו". המשטרה לעומת זאת גינתה את התנהגותו: "התנהלות החוקר חריגה ומנוגדת לנורמות ההתנהגות והשיח המצופות".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשוד הוא עבריין מוכר שנתפס עם שותפו במהלך מרדף משטרתי שגם תועד במצלמות האבטחה של תחנת דלק. הוא נחקר בגין ביצוע עבירות ירי ושני מעשי שוד. בתיעוד מחדר החקירות ניתן לראות את החוקר מתגרה בעבריין: "אתה נהנה שאני מקלל אותך?" העבריין השיב: "אני בן אדם, כמוני - כמוך".

החוקר המשיך להשפיל את העבריין. "אתה בשבילי אפס, אתה אחד שעושה שודים", הטיח בו. "אתה בן אדם רע, אתה נוכל, אתה פושע, אתה בן אדם שהעולם לא צריך אותו, לא רוצה אותו". עוד אמר החוקר לעבריין: "אדם כמוך, אין מה להביא לו כבוד, אתן לך לשתות, לעשות קקי שלא תעשה במכנסיים, אבל אתה סוג של אפס, אתה כמו חור של תחת".

החשוד הודה במהלך החקירה, וכתב אישום הוגש כנגדו. הפרקליטות הסכימה לתקן את כתב האישום ולשנות את האישום משוד לסיוע לשוד. בית המשפט הבהיר כי התכוון לגזור על הנאשם 4 וחצי שנות מאסר, אולם לאחר שהסרטונים הללו נחשפו, גזר על הנאשם רק שנתיים וחודשיים בכלא.

החוקר העיד במהלך המשפט בעניינו: "אני יודע בדיוק מה הוא החומר האנושי הזה. יכול להיות שבדיבור ניבלתי את הפה, ואין בזה שום פסול. לא דיברתי עם אזרח נורמטיבי. זה עבריין ודיברתי איתו בשפתו".

המשטרה בתגובה למקרה: "מבלי לגרוע כהוא זה מחומרת מעשיו של העבריין, התנהלות החוקר חריגה ומנוגדת לנורמות ההתנהגות והשיח המצופות מכל חוקר במשטרה. עם היוודע המקרה החריג, החוקר הועמד לדין משמעתי והועבר מתפקידו כחוקר".