יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, פרסם אמש (שבת) סרטון ליותר מ-65 אלף עוקביו ושבו השווה בין אנשי תנועת "הדגלים השחורים" שמשתתפת במחאה נגד אביו - לארגון הטרור דאע"ש. את הסרטון פרסם שעות לאחר שהתקיימה הפגנה מחוץ לבית משפחת נתניהו בקיסריה, ולקראת ההפגנה בכיכר פריז הסמוכה למעון ראש הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"משט הצוללות הגדול" יצא לדרך אמש (שבת) בשעות הבוקר מקיסריה, שם נערכה הפגנה בסביבת בית משפחת נתניהו בדרישה לפתוח בועדת חקירה לפרשת הצוללות. "נזכרתי מאיפה השיירות עם הדגלים השחורים מוכרים לי", כתב נתניהו הבן ליותר עם סרטון תעמולה שפרסם הליכוד בבחירות 2015, ושבו היה על רכב של דאע"ש סטיקר של מפלגת המחנה הציוני.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Yair Netanyahu (@yair_netanyahu)

נתניהו הבן הסיר את הסרטון מהחשבון לאחר כשעתיים. בתנועת "הדגלים השחורים" הגיבו לפוסט ואמרו: "נתניהו האב הוא כישלון בקורונה, בכלכלה וכישלון גם כאב. אב טוב היה מאפשר לבנו לחיות חיים עצמאיים ולקבל את הטיפול לו הוא זקוק".

  מחאת הדגלים השחורים (צילום: מחאת הדגלים השחורים)
מאחת "הדגלים השחורים", הערב | צילום: מחאת הדגלים השחורים

אמש התקיימו בפעם ה-23 שורה של הפגנות נגד נתניהו ברחבי הארץ. גם הפעם, המוקדים המרכזיים היו מחוץ למעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים, בבית משפחת נתניהו בקיסריה וכן בצמתים ובגשרים ברחבי הארץ. בצל חשיפת עדויות הבכירים לשעבר במערכת הביטחון נגד התנהלות נתניהו בפרשת הצוללות – בשבת בבוקר התקיים מיצג מחאה שכונה "משט הצוללות הגדול".

המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים בכיכר פריז בירושלים וחסמה לתנועה את רחוב עזה ואת הרחובות הסמוכים למוקד המחאה. בהודעה שנמסרה, קראה המשטרה לכלל המשתתפים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות בדבר עטיית המסכות ושמירת המרחק, הבהירה שתאפשר להפגין אך הצהירה: "נפעל בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי". בתום ההפגנות מהמשטרה נמסר כי שני מפגינים נעצרו.

מחאת הדגלים השחורים (צילום: מחאת הדגלים השחורים)
מחאת "הדגלים השחורים", הערב | צילום: מחאת הדגלים השחורים

מתנועת המחאה "הדגלים השחורים" נמסר: "זוהי השבת ה-23 ברציפות שתנועת הדגלים השחורים מקיימת הפגנות נרחבות כנגד נתניהו. רבבות צפויים לצאת היום לצמתים, לגשרים, לשכונות ובהמשך הערב להגיע למוקדי ההפגנה המרכזיים בקיסריה ובבלפור. ההפגנות מתקיימות בצל חשיפת העדויות של בכירי מערכת הביטחון שמהם עולה עד כמה עמוקים החשדות שנתניהו פגע ופוגע בביטחון המדינה בעבור בצע כסף. התנועה קיימה היום משט מחאה יחד עם תנועת 'חקירה עכשיו' בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר הפרשת הצוללות".

ברקע החשיפות בפרשת הצוללות - של עדויות ראשי מערכת הביטחון לשעבר נגד נתניהו - התקיים אתמול אירוע מחאה שכונה "משט הצוללות הגדול", שבו לקחו חלק תנועות המחאה וכן בכירים ביטחוניים לשעבר. האלוף במיל' עמירם לוין יצא נגד שר הביטחון גנץ: "אתה שוב מתרפס בפני נתניהו". ראש השב"כ לשעבר עמי איילון: "נתניהו הוא הסכנה הגדולה ביותר לביטחונה של ישראל".