ביום שישי האחרון תועד גבר ועל ברכיו ילד קטן כשהם נוסעים ברחבי העיר ראשון לציון בטרקטורון, תוך שהם חוצים רמזורים אדומים ונוסעים על מעברי חצייה. בתיעוד של נהג אופנוע שנסע במקרה על ידם, נראה הגבר כשהוא מרכיב את הילד לפניו כששניהם לא עוטים קסדות לראשם. מנכ"ל עמותת אור ירוק האשים את המשטרה בכך שהמצב הזה אפשרי: "לו היו יותר ניידות בכבישים אותו נהג לא היה ממהר לסכן את עצמו ואת הילד הקטן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד שהגיע לידי N12 וצולם במקרה על ידי מצלמת קסדה של אופנוען שנסע בסביבה, ניתן לראות את הגבר כשהוא מגיח במהירות וחוצה צומת ברמזור אדום. נהג האופנוע מתקדם במהירות לעבר השניים כדי להבין את הסיטואציה ולפתע הוא מבחין בילד קטן שיושב על ברכיו של נהג הטרקטורון. השניים כאמור לא עטו קסדות לראשם ונסעו במהירות תוך שהם מתעלמים מחוקי התנועה.

בהמשך ניתן לראות כיצד הגבר חוצה צומת נוספת דרך מעבר החצייה ולאחר מכן עובר במהירות ברמזור אדום. רוכב האופנוע שתיעד את האירוע סיפר: "ביום שישי בדרך חזרה הביתה, ביציאה משכונת גנים בראשון לציון, ראיתי את הבחור הזה רוכב על הטרקטורון די בפראות וללא קסדה ועוד מרכיב ילד קטן ומסכן גם אותו".

מרכיב את בנו ונוהג בפראות (צילום: אור ירוק)
מרכיב את בנו ונוהג בפראות | צילום: אור ירוק

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, התייחס לאירוע המטריד: "טרקטורונים לא מורשים, על פי חוק, לעלות על כבישים ומיועדים לנסיעה בשטח פתוח ובכבישי שירות המחברים בין יישובים. מהסרטון עולה תמונה של זלזול בחוקי התנועה. נהג הטרקטורון נוסע בכביש הציבורי, בתוך עיר מגורים, מרכיב ילד קטן על ברכיו וללא קסדה תוך הוא פשוט מצפצף על חוקי התנועה".

"בכך הוא לא רק שמסכן את עצמו ואת הילד הקטן אלא מסכן גם את שאר משתמשי הדרך האחרים. הסיכון לתאונה בכלי רכב כזה המותאם לשטח הוא גדול ובנוסף, אין לנהג אמצעי בטיחות שיגנו עליו מפגיעת רכב אחר כמו חגורות בטיחות, קסדות או קשת המגנה מפני פגיעה בעת התהפכות".

קיטה המשיך ואמר: "הזלזול בחוק באופן כה בוטה הוא תוצאה ישירה של מחסור גדול בנידות משטרה בכבישים. לו היו יותר ניידות בכבישים אותו נהג לא היה ממהר לסכן את עצמו ואת הילד הקטן. לכן חייבים להוסיף עוד 200 ניידות משטרה שיגבירו את הנוכחות והניראות המשטרתית בכבישים וימנעו מנהגים לבצע עבירות תנועה מסכנות חיים".