"השאירה משהו משמעותי לפני שהלכה": יפה מליק ז"ל, תושבת חיפה, הייתה בת 86 כשנפטרה מנגיף הקורונה. שלושה ילדים, שמונה נכדים ושמונה נינים מילאו את השנים האחרונות שלה עד שנאלצה להסתגר בקומה ה-2 ללא מעלית בביתה שבחיפה בגלל התפשטות הנגיף. האישה שהייתה רגילה לפגוש את חבריה במועדונית שבעיר ואת בני משפחתה מידי שבוע, הרגישה כי הזמן לבד פוגע בנפשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בני המשפחה, שלא רצו לסכן את יפה, המשיכו לשמור על קשר מרחוק. אבל אז, במקום לשקוע בתחושת הבדידות, היא החליטה לנצל את הזמן בבית כדי לעשות את הדבר שאהבה יותר מכל - לסרוג. היא מילאה במשך חודשים שקיות רבות וגדולות בנעלים ובכובעים קטנים שסרגה לתינוקות.

אז היא עוד לא ידעה למי הם ייתרמו, אך רק המחשבה על כך גרמה לה להרגיש הרבה יותר טוב. נכדתה שרון, שהופתעה לראות את השקים המלאים בבגדים מעשה ידיה, עזרה ליפה להעבירם הלאה ולתרום אותם לפגיות במרכז הרפואי גליל שבנהריה ולבית החולים רמב"ם שבחיפה.

עבודותיה של יפה מליק שנפטרה מקורונה (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
עבודותיה של יפה מליק שנפטרה מקורונה | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות


 
לפני כחודש יפה נפלה בביתה ובגלל בעיות הלב שהיו לה, היא ניגשה לעשות בדיקה בבית החולים רמב"ם. שם ככל הנראה נדבקה בנגיף, זאת למרות ששמרה על ההנחיות בקפדנות. "סבתא ידעה שהיא לא תצא משם", מספרת נכדתה שרון, שהייתה היחידה שיכלה לבקר אותה בבית החולים. "היא סבלה מאוד והייתה לה גסיסה איטית. היה לי מאוד קשה לראות אותה ככה". ביום חמישי האחרון אחרי מאבק של 24 יום בנגיף, יפה מליק נפטרה בבית החולים.
 
שרון נכדתה מספרת על ההתרגשות שאחזה בה כשהבינה שהנעלים והכובעים שסרגה ישמשו תינוקות קטנים. "היה חשוב לה להרגיש נחוצה", הוסיפה שרון, "למרות הקושי הפיזי שהיה לה היא לא הפסיקה לסרוג וזה עשה לה טוב. היא הרגישה שצריכים אותה". שרון סיכמה את דבריו כשהדגישה כי "לפחות הייתה לה את ההזדמנות להשאיר משהו משמעותי שעשתה לפני שהלכה".