יצחק קמרי, בן 64, ממושב זרחיה נפטר לפני שבועיים מנגיף הקורונה רגע לפני שהצליח להגשים את חלומו הגדול ביותר, לבנות בית ראוי למשפחתו בת ה-7 ילדים. בבית בגודל 70 מטר חיו יחד כל בני המשפחה שנים רבות, ולמרות הקושי, הדוחק והקשיים הכלכליים, הם הצליחו לשרוד הכול - עד שהקורונה לקחה את אב המשפחה מהם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יצחק היה המפרנס העיקרי במשפחה לאחר שאשתו איבדה את עבודתה בתקופת הקורונה. המושבניק החרוץ עבד מדי יום בעבודות המושב שדרשו מאמץ פיזי, ובכל זמן פנוי ניסה להשלים את בניית הבית שחלם עליו לכל ילדיו במושב. בנייה שבגלל קשיים כלכליים נמשכה שנים ארוכות. יצחק המשיך לעבוד כל עוד הוא הצליח, אך לאחרונה החל להרגיש חולשה וגילה שהוא נדבק בנגיף הקורונה וכך גם כל בני המשפחה, מלבד אחת הבנות. "נורא קשה לא להידבק כשכולם גרים באותה דירה ומשתמשים באותם שירותים ומקלחת", הסביר חנוך, בנו הגדול של יצחק, שמנסה לדאוג עכשיו למשפחתו באמצעים הקיימים אצלו.  

"אבא שלי תמיד ביקש מאיתנו שניקח את החיים בקלות", נזכר חנוך, "תמיד היה אדיב וצוחק כל הזמן, איש עבודה שלא הפסיק לעבוד עד הרגע האחרון. הוא קיבל את הקורונה בצורה הכי קשה מכולנו". יצחק סבל מחולשה, ולמרות שבמוקד הטלפוני של קופת החולים הסבירו שמדובר בתסמינים נפוצים של הידבקות בנגיף, ערב אחד הוא נפל במקלחת והתעלף. יצחק נאבק במחלה במשך שבועיים עם חמצן, ולאחר שלושה שבועות כשהוא מורדם ומונשם הוא נפטר. "זה הידרדר נורא מהר, היינו בהלם", נזכר חנוך, "אחרי שבוע הוא כבר הורדם והונשם ונפטר בתוך כמה שעות".
 
בית המשפחה שיצחק חלם לסיים
בית המשפחה שיצחק חלם לסיים
 
הטרגדיה המשפחתית מלווה את בני המשפחה יום-יום. "אמא שלי לקחה את זה מאוד קשה, וגם הילדים לא מצליחים להתאושש, לא האמנו שזו תהיה התוצאה. אנחנו אנשים דתיים והאמונה מאוד עוזרת, אבל זה עדיין קשה מאוד", הוסיף חנוך. "אבא שלי לא הספיק לראות את החלום שלו מתגשם, לראות את כולנו עוברים לבית גדול שבו אפשר לחיות בצורה נורמלית, הבית עומד עדיין כשלד, יידרש מאיתנו המון מאמצים לסיים אותו".
 
כעת, לאחר מותו של יצחק, מתמודדים בני המשפחה עם קושי כלכלי שלא הכירו בעבר והם זקוקים לעזרה. מדובר במשפחה בת 7 ילדים, כשהקטנה בת 14 והבכור בן 28, נשוי עם ילדים, שמנסה גם הוא לעזור כלכלית לאחיו ואחיותיו, ששניים מהם חיילים. 
 
המשפחה תשמח לסיוע מכל מי שיכול לעזור להם לסיים לבנות את הבית שחלם יצחק אביהם, אנשי מקצוע, ספקים או כל אדם שיוכל לתרום חומרי בנייה. לפניה למשפחה ניתן לשלוח הודעה לכתובת המייל של דולב, בת המשפחה בכתובת:  dolevi800@gmail.com
 
כמו כן ניתן לתרום לחשבון הבנק של אם המשפחה:
קמרי מוזגאן
בנק מזרחי טפחות
סניף 450
חשבון 313509

 

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il