עם תחילת הסגר לפני כשבועיים צומצמה פעילות התחבורה הציבורית בצורה משמעותית. מוקדם יותר היום (חמישי) חשפנו מספר רב של תיעודים מנסיעות בתחבורה ציבורית ברחבי הארץ, בה נראים נוסעים שנאלצים להצטופף ובכך מעמידים את עצמם בסכנת הידבקות. שרת התחבורה מירי רגב הגיבה הערב בחשבון הפייסבוק שלה לפרסומים, ובמקום לקחת אחריות  - בחרה להאשים את הציבור בעומסים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"סיימתי לפני מספר דקות הערכת מצב וקיבלתי דיווח על העומסים בתחבורה הציבורית שאינם מאפיינים תחבורה ציבורית תחת סגר", ציינה רגב. "למרות שלכאורה הסגר מהודק, יש יותר שימוש בתחבורה הציבורית כאילו אין סגר".

עומס נוסעים בתחבורה הציבורית
עומס נוסעים בתחבורה הציבוריתרגב ציינה כי בידי משרד התחבורה יש נתונים המראים כי בימים אלה יש כ-700 אלף משתמשים מדי יום בתחבורה הציבורית. לדבריה, מדובר ב-400 אלף יותר מהנוסעים שהיו בסגר הקודם. "המציאות הזאת מאוד מטרידה ומדאיגה אותי", אמרה שרת התחבורה. "הנתונים מצביעים על כך שישראלים יוצאים מהבית ללא צורך חיוני ואינם נשמעים להנחיות הסגר".

רגב קראה לאזרחים להימנע מלהשתמש בתחבורה ציבורית: "בואו ניקח אחריות ונמנע משימוש בתחבורה ציבורית, ביציאה מהבית שלא לצורך, על מנת למנוע סכנת חיים והורדת התחלואה. כולנו חייבים להוריד את התחלואה, זה המאמץ הלאומי המשותף לכולנו".

בתיעודים שונים מרחבי הארץ ניתן לראות אנשים רבים עומדים בצפיפות באוטובוסים - התקהלויות שאותן נועדו ההנחיות למנוע. עם תחילת הסגר לפני כשבועיים צומצמה פעילות התחבורה הציבורית ב-50%. בעיה דומה התעוררה עם צמצום פעילות התחבורה גם במהלך הסגר הראשון - אך התמונות מעידות שהלקח לא נלמד.