כחודשיים אחרי פרסום תיעוד ההתעללות – סטאר מצא בית חדש וחם: הכלב סטאר, שנקרא בעבר טיילור, עלה לכותרות אחרי תיעוד מזעזע בו נראה אלן מוריסון מכה אותו כשהוא קשור ברגליו. התיעוד התפרסם ברשתות החברתיות ויצר סערה, מה שהוביל לחילוצו בשידור חי של הכלב מדירתו של הנאשם בהתעללות בבת ים. בשבוע שעבר, אחרי שעבר שיקום, משפחת ליבמן אימצה אותו, מבלי שידעה על הסיפור, נתנה לו את השם החדש והעניקה לו סוף סוף בית, חום והגנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסרטון בו נראה מוריסון מכה את סטאר עורר סערה גדולה ברשתות החברתיות. כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צ'רקוב איתרו את כתובת החשוד והגיעו להתעמת איתו בדירתו - יחד איתם הגיעו גם מאות פעילים למען בעלי חיים כדי להפגין במקום. המשטרה לקחה את הכלב ממוריסון, שנגדו הוגש כתב אישום בחשד עשה זאת במטרה לנקום בבת זוגו לשעבר.

מאז שהה סטאר במתקן מיוחד, שם עבר סדרת בדיקות וטיפולים ולאחר מכן הועבר לצער בעלי חיים בחיפה. בעקבות פרסום התיעוד והחילוץ, מאות משפחות הגישו בקשות אימוץ – אך לבסוף משפחת ליבמן היא זו שזכתה בו. יחד איתם, זכה סטאר להתחלה חדשה עם משפחה חדשה.

החיים החדשים של הכלב סטאר (צילום: N12)
הכלב סטאר עם משפחת ליבמן | צילום: N12

אורית ליבמן, אם המשפחה, סיפרה כי סטאר הוא כלב רגוע שאוהב אנשים. "עוד לפני שידעתי שזה הסיפור שלו, התלהבתי, הוא מקסים, חכם, טוב, אוהב אנשים ורגוע", אמרה. לדבריה, "הבן שלי מאוד רצה כלב, הגעתי לצער בעלי חיים בחיפה, הסתכלתי על הכלב ואמרתי שחשוב לי שהוא יהיה רגוע כי זה בית עם ילדים והם אמרו שזה בדיוק מה שאני מחפשת".

סיפורו של סטאר התגלה למשפחת ליבמן רק לאחר שהחליטה לאמץ אותו. "שאול מצער בעלי חיים הראה לי את הסרטונים ולא יכולתי לראות את זה. זה מזעזע". בנה של אורית, מיכאל, הוסיף שהיה מופתע וכי "סטאר הוא כלב טוב שעדיין ממש נחמד לאנשים".

שאול לפיד, מנהל עמותת צער בעלי חיפה בחיפה, סיפר שסטאר הגיע אליהם ללא סימני טראומה. "שמחנו מאוד לראות שכשהוא הגיע אלינו, הוא הגיע בלי שום שאריות של שום טראומה או סיפור. כלב באמת עליז ובריא, בריא פיזית ובריא נפשית". את סיפורו של סטאר, גילה לפיד למשפחה רק לאחר שהתלהבו ממנו. "רק אחרי שאורית אמרה שהם מתלהבים רק אז סיפרתי את הסיפור האמיתי שלו", אמר והוסיף "לא רציתי להכניס אלמנטים שיכלו להפוך את זה למשהו אחר". לדבריו, "מעבר לסטאר, ואולי עוד כלבים שנחשפו, יש המון כלבים בצער בעלי חיים שמחכים לבית חם".