אפשר לטוס מעל ירדן: ישראל וירדן חתמו היום (חמישי) על הסכם היסטורי המאפשר טיסות חצייה מעל המרחב האווירי של שתי המדינות. ההסכם צפוי לקצר משמעותית את זמני הטיסה בין מדינות המפרץ, אסיה והמזרח הרחוק, לאירופה ולצפון אמריקה, ואף לתרום לחיסכון בדלק ולהפחתת פליטת מזהמים. ייתכן שבשל כך יוזל מחיר הטיסות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על ההסכם חתומות רשויות התעופה האזרחיות ורשויות שדות התעופה בישראל ובירדן. ההסכם התאפשר אחרי משא ומתן שהחל כבר לפני כמה שנים, אך הואץ והושלם רק לאחר חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות וקבלת האישור לטיסות מישראל בשמי סעודיה.

משמעות ההסכם היא שכבר בעתיד הקרוב יוכלו טיסות של חברות התעופה של איחוד האמירויות ובחרין, כמו גם של שאר העולם, לטוס מעל ישראל ליעדים באירופה ובצפון אמריקה ובחזרה.

חתימת ההסכם התאפשרה הודות לשיתוף פעולה ותיאום עם הארגון האירופי לתעבורה אווירית EUROCONTROL וגורמי התעופה הרלוונטיים בישראל.

שרת התחבורה מירי רגב אמרה כי "שוב אנו פורצים גבולות חדשים, והפעם באוויר. בזכות ההסכם, מדינת ישראל משתלבת יותר ויותר במרחב. אנו פותחים דרכים חדשות לשיתוף פעולה תחבורתי, כלכלי ומדיני עם מדינות החולקות איתנו גבולות ואינטרסים דומים, ושותפות לחזון השלום האזורי. אני מקווה כי בקרוב נוכל לבשר על התפתחויות נוספות".