דייר נוצרי שמתגורר בבניין ביפו, הזדעזע לראות אתמול (ראשון) במצלמת האבטחה של הבניין עובד מד"א יורק על תמונות של ישו ומרים – הקדושים לנצרות. האירוע התרחש אחרי שסיים העובד לדגום את אחד הדיירים לקורונה והתפשט מבגדי המיגון. רגע לפני שנכנס למעלית, הוא תועד כשהוא יורק על התמונות. "אתה ירקת על התמונות מול העיניים שלי במצלמות", אמר הדייר הפגוע בניסיון לקבל ממנו תשובות.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ביהדות זו עבודה זרה", תירץ הדוגם, וניסה להמשיך בדרכו ואף איים לרסס את הדייר בגז פלפל. לאחר התעקשותו של הדייר, ניסה העובד להתנצל. "אבל אתה נכנסת לבית פרטי", הזדעק הדייר. "אתה נכנסת לבית שלי, למה עשית את זה?".

עובד מד"א יורק על תמונות של ישו ומריה (צילום: לפי סעיף 27 א')
העובד שירק על תמונתו של ישו | צילום: לפי סעיף 27 א'

מדובר בבניין מגורים מיוחד ברח' שמחה הולצברג ביפו, שהוא חלק ממקבץ של כמה בניינים שקטים ששייכים לכנסייה בעיר. כל הדיירים באותו בניין הם נוצרים, אחד מהם הוא שופט בית המשפט העליון ג'ורג' קרא.

ממד"א נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור שבגינו נקרא העובד לבירור בהנהלת מד"א. לעובד הובהר כי אינו ראוי ללבוש את מדי הארגון וכי אין לו מקום בשורותיו, והוא הושעה לאלתר. בכירי מד"א יצרו קשר עם נציג הקהילה, הביעו זעזוע והתנערו מהמעשה. במד"א פועלים זה לצד זה נוצרים, מוסלמים, דרוזים ויהודים, דתיים וחילוניים במסירות אין קץ. מד"א, כארגון ההצלה הלאומי, ימשיך לפעול להצלת חיים בכל מקום ובכל זמן, תוך ייצוג כלל הדתות והמגזרים במדינת ישראל".

הסרטון עלה אתמול לרשת והפך לוויראלי. "לא משנה איזה דת, לא עושים דבר כזה בשום סיבה שבעולם", הגיב אחד הגולשים. "באף דת לא כתוב לירוק על דברים קדושים! מעניין אם לך היו עושים אותו הדבר מה היית עושה", כתב גולש נוסף.