"בבקשה תגיעו, יש פה המוני משתתפים": לא מעט דיווחים התקבלו אמש (רביעי) במשטרה מצד תושבי גבעת זאב על אודות קיום החתונה ההמונית. בתיעוד השיחות שהגיע לידינו נשמעת אישה מדווחת על "אירוע גדול עם מתנפחים", והיא ציינה שמדובר "בעשרות, ממש רואים את ההתקהלות ואת המסיבה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיווח אחר שהגיע למשטרה במקביל סיפרו על "המוני משתתפים שרוקדים בגינה בבית שלהם". האישה שדיווחה הביעה חשש ש"מחר יהיו שם 20 חולי קורונה וזה יעבור גם אליי". היא הוסיפה ש"אי אפשר לאפשר מסיבות כאלה עם המוני משתתפים. אני מזועזעת שאנשים ממשיכים לעשות חגיגות כאילו אין כלום, יש חוק במדינה".  

לידינו הגיע גם תיעוד של השיחות בקשר המשטרתי מאמש, שם דיווחה שוטרת לממונים עליה על "אירוע עם כ-70 איש". לדבריה, "ברגע שנכנסנו בעלת הבית התחילה להתעמת עם השוטרת שאיתי". בשיחה אחרת ברשת הקשר דיברו על עימות שהתפתח בחתונה, והתיעודים משם פורסמו כבר אתמול. 

הבוקר טענה משפחת הכלה כי המשטרה השתמשה בכוח מופרז נגד האורחים ללא סיבה מוצדקת. אחיה ואביה של הכלה מתעקשים שהאח שנעצר לא תקף את השוטרים. "הם חנקו אותו, נתנו לו אגרופים כשהוא כבר אזוק", נזכר האח. 

"אנחנו בהלם", אמר אחי הכלה מרדי פולק. "אנחנו בשוק. בחלום לא האמנו שיהיה דבר כזה - איך הם הגיעו למצב הזה? ניסינו לעמוד בתקנות. בתחילת האירוע היו 16 איש בלבד בחוץ, ואין לנו מושג איך הדברים יצאו משליטה. שוטרת נכנסה עם הפלאפון הפרטי שלה לתוך הבית. השוטרת בלי לחשוב פעמיים קראה לזה תקיפת שוטרת, והגיעו תוך כמה דקות ניידות וג'יפ של מג"ב כאילו שזה בית של מחבל".

"אמא שלי ביקשה סליחה מהשוטרת אבל הכוחות כבר היו במקום והיו צריכים לצאת עם 'קורבן'. למה לא זימנו אותה מחר לחקירה בצורה מכובדת? למה להרוס חתונה? הילדים הקטנים והנכדים היו בהיסטריה. הבת שלי בת 6 לא ישנה כל הלילה היא שאלה אותי: חשבתי שהשוטרים הם טובים - למה הם עשו את זה לסבא וליצחק?".

האירוע החריג החל כאשר שתי שוטרות הגיעו לחתונה המונית שהתקיימה בניגוד להנחיות באחד הבתים ביישוב גבעת זאב. השתיים, שניסו לעצור את החגיגה, הותקפו על ידי הנוכחים והזעיקו כוחות נוספים למקום. בין הצדדים התפתח עימות אלים שתועד בסרטונים רבים, במהלכו אף נזרקו בקבוקי זכוכית לאוויר. שני אזרחים ושוטר נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. אחיה של הכלה, שנפצע בפניו, נעצר לאחר שתקף שוטרים. עם עזיבת השוטרים את המקום, החתונה נמשכה אל תוך הלילה באין מפריע.

 

במקביל, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, התייחס הבוקר לאירוע החריג ולאחר שתחקר את השוטרים שהיו מעורבים בפיזור החתונה, אמר שהוא נותן להם גיבוי מלא. בנוסף, ידיד הצהיר כי הוא מגנה בתוקף את האלימות שהופעלה נגד השוטרים מצד הנוכחים במקום.