ההחלטה של הקבינט לחייב את השבים מבריטניה בבידוד במלונית, תפסה רבים מהישראלים ששבו היום (ראשון) מלונדון לא מוכנים. מיד אחרי שנחתו – הודיעו להם שהם חייבים להיכנס לבידוד במלונית מבלי שהתכוננו לכך בעקבות מוטציית הקורונה שהתגלתה בבריטניה. אותם ישראלים זעמו בשיחה עם N12 על ההחלטה, שהתקבלה בזמן שכבר הם היו באוויר: "בדיעבד אני הייתי נשארת באנגליה". 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למלון דן פנורמה בירושלים הגיעו כ-120 ישראלים שנחתו היום מלונדון. גם מלון קראון פלאזה בירושלים צפוי לפתוח מחר את שעריו עבור החוזרים מחו"ל שיידרשו לבידוד. מספר משפחות שהגיעו לדן פנורמה הערב סירבו להיכנס ועמדו מחוץ למלון. המשטרה במקום איימה ש"מי שלא ייכנס יקבל קנס של 5,000 שקלים".

כרמל ששבה מלונדון וחויבה בבידוד במלונית
כרמל ששבה מלונדון

"מה שקרה כאן זו פשוט חטיפה", סיפרה כרמל שנחתה היום בישראל מלונדון. "אני גרה באנגליה והגעתי כדי לבקר את הבנות שלי ובמקום זה חטפו אותי להיות בבית מלון. הבעיה היא שמנעו מאיתנו לרדת מהמטוס, אמרו לנו שלוקחים אותנו ישר לתוך הטרמינל, לקחו את הדרכונים בלי לתת לנו שום הסבר ולא היה שום מעבר גבול - כי פיקוד העורף עשה את זה עבורנו. לא הסבירו לנו מה יהיה, באוטובוס אנשים לא ידעו לאן אנחנו נוסעים בכלל. אנשים שאלו שאלות ולא קיבלו תשובות. אני ביקשתי לחזור לאנגליה וסירבו - ומסתבר כעת שאנשים אחרים שרקעו ברגליים וצעקו - אפשרו להם לחזור. בדיעבד אני הייתי נשארת באנגליה".

צוקית, שאימא שלה הגיעה מלונדון לבקר בארץ, קיוותה שאימה תשהה בבידוד בביתה: "אמא שלי גרה באנגליה והיא הגיעה היום לארץ לביקור. אחותי מחר עוברת ניתוח והיא הגיעה בשביל לפגוש אותה אחרי שיושלם הבידוד. חשבנו שהיא תהיה אצלי בבית אבל ברגע שהיא נחתה הודיעו לה שהיא צריכה להיכנס לבידוד במלון של פיקוד העורף. זה נראה לי פשוט הזוי שמחליטים דבר כזה שאנשים באוויר ולא מודעים למה שהולך לקרות כשהם ינחתו. אם היו מעדכנים אותם יום יומיים קודם - היא לא הייתה באה לארץ".

יונתן שגב
יונתן שגב שחזר מאנגליה ונשלח למלונית

יונתן שגב, בן 35 מתל-אביב נכנס היום לבידוד של שבועיים במלון דן פנורמה לאחר ששב מלונדון. גם הוא סיפר על התסכול הרב מהחלטת הקבינט. "חזרתי מחופשה בלונדון ורק ברגע שנחתנו הודיעו לי שאני צריך להיכנס לבידוד של שבועיים במלונית", אמר. "זה משבש הרבה מאוד תוכניות וזה על הפנים עבורי".

"ראיתי כאן אנשים מחפשים איך לברוח או לעבור בדיקות קורונה פרטיות כדי שישחררו אותם", הוסיף. "כולם כאן בחוסר ודאות מאוד גדולה והתחושה היא שגם הדרג הממונה אין לו מושג ירוק לגבי מה הולך להיות. החוסר סנכרון בין הגורמים יוצר תחושה מאוד לא נעימה בקרב הנוסעים שסך הכל רצו לצאת לחופשה".

מוקדם יותר היום דווח ב-N12 כי הקבינט החליט לחייב את השבים מבריטניה, דנמרק ודרום אפריקה בבידוד במלונית בעקבות מוטציית הקורונה שהתגלתה בבריטניה. בקבינט הוחלט להכניס גם את הנוסעים שכבר היו על הטיסה באוויר בזמן ההחלטה למלוניות קורונה. כאמור, הנוסעים שמעו על ההחלטה רק כאשר נחתו בארץ.