מורדים בהנחיות: פורום חדרי הכושר הכריז היום (רביעי) כי מועדוני הכושר ברחבי הארץ נערכים לפתיחה ביום רביעי הבא, למרות שעל פי ההנחיות הקיימות פתיחה כזו אינה מותרת. הודעת הפורום הגיעה בעקבות ביטול פגישה שהייתה מתוכננת בין נציגיו לבין שר הבריאות יולי אדלשטיין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ענף חדרי הכושר החליט לקפל את מאהל המחאה מול משכן הכנסת", נכתב בהודעה. "אנו נערכים לפתיחת חדרי הכושר בכל רחבי הארץ תחת המתווה שהצענו למשרד הבריאות, ביום רביעי ה-23/12/2020, שבועיים לאחר פתיחת הקניונים".

על פי המתווה שהוצע בעבר למשרד הבריאות, מועדוני הכושר ייפתחו בערים ירוקות וצהובות, לא תותר כניסה של לקוחות מזדמנים וימדד חום בכניסה. עוד מציע המתווה כי בין המכשירים יוצבו מחיצות וציוד לשמירה על היגיינה ויבוצע ניטור ותיעוד מלא של כלל באי המועדון בהגעתם.

לדברי הפורום, לאחר פתיחת מועדוני הכושר בחודש מאי, לא נגרמה עלייה כלשהי בתחלואה בעקבות יותר מ-10 מיליון ביקורים משוערים במועדוני הכושר בחודש.

עוד נכתב בהודעת הפורום: "בהתאם לתכנון המקורי של משרד הבריאות לפתיחת ענף חדרי הכושר ב-23/12/20, ולאחר שכל הגורמים המקצועיים מבינים שחדרי הכושר חיוניים לבריאות הציבור, פורום חדרי הכושר החליט לפתוח את הענף, תחת המתווה המחמיר והבטוח ביותר שהציע למשרד הבריאות, למען 1.5 מיליון איש שצמאים לחזור לשגרת חיים של כושר ובריאות".